Ďalší GTA V cheater musí zaplatiť Rockstaru finančné odškodné

Ďalší GTA V cheater musí zaplatiť Rockstaru finančné odškodné

Cheatovať sa už v dnešnej dobe neoplatí.

Prednedávnom sme písali o chlapíkovi, ktorý vo voľnom čase vyvinul cheatovací nástroj do online časti hry Grand Theft Auto V. Vzhľadom na to, že Rockstar má v tejto časti hry záujmy finančného charakteru (Shark cards sú lukratívne), nenechali to len tak a zažalovali tohto autora. Odmenou za to bola vysoká pokuta.

Zažalovaný bol však aj ďalší tvorca cheatovacích nástrojov pre túto hru, Erik Cameron, ktorý vytvoril a následne aj predával nástroj nazvaný Infamous. Tento súdny proces však nedošiel do úplného konca, nakoľko Cameron sa so spoločnosťou Take-Two dohodol na bližšie nešpecifikovanom finančnom odškodnení.

Cameron priznal, že spolu s Christopherom Peiom a ďalšími dvoma vývojármi (jeden z nich bol Austrálčan a druhý Európan) sa podieľal na vývoji tohto softvéru, čim porušil podmienky používania hry. Výsledkom toho spôsobil spoločnosti Take-Two škody, ktoré si spoločnosť vymáhala súdnou cestou. „Porušenie podmienok používania pánom Cameronom spôsobil a ďalej spôsobuje spoločnosti Take-Two nenapraviteľné škody, ktoré nemôžu byť vykompenzované ani vyčíslené žiadnou sumou.“

Samozrejme, súčasťou rozsudku je aj podmienka, ktorá Cameronovi zakazuje vývoj akéhokoľvek softvéru, ktorý upravuje fungovanie hier od vydavateľa Take-Two. Navyše musia byť všetky kópie softvéru Infamous zničené.

Zdroj: TorrentFreak

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk