Člen britskej kráľovskej rodiny si myslí, že existencia Fortnite by nemala byť dovolená

Člen britskej kráľovskej rodiny si myslí, že existencia Fortnite by nemala byť dovolená

Silné vyjadrenia Princa Harryho.

Britská kráľovská rodina má vo Veľkej Británii veľký vplyv a tento vplyv aj náležite využívajú. Jej členovia sa tak vyjadrujú ku všetkým problémom spoločnosti, ku ktorým momentálne patrí aj závislosť na počítačových hrách a sociálnych sieťach.

A jednu z najpopulárnejších hier v podobe Battle Royale hry Fortnite skritizoval Princ Harry. Zašiel dokonca tak ďaleko, že tvrdí, že táto hra by nemala byť dovolená. Podľa jeho slov je to hra vytvorená na to, aby na nej boli ľudia závislí a táto závislosť následne spôsobuje, že deti sedia pred počítačom tak dlho, ako je to možné. Myslí si, že hra je „nezodpovedná“ a mala by byť zakázaná, pretože rodičia podľa neho nevedia, čo majú s touto situáciou robiť.

Fortnite je podľa neho časovaná bomba pri ktorej sa čaká na to, akú škodu spôsobí. Tvrdí, že sa rozprával z viacerými odborníkmi na zdravie, ktorí mu potvrdili negatívny vplyv násilných hier a sociálnych sietí na zdravie detí. Deti hrajú hru celú noc a potom sú ráno v školách unavené a nesústredené.

Ak sa s touto situáciou nebude niečo robiť, hrozí podľa Harryho „globálna epidémia okolo psychického zdravia mladých ľudí, ku ktorému prispievajú hry a taktiež aj sociálne siete. Tie sú „nebezpečné, pretože sú normalizované a neexistujú na nich reštrikcie.“

Zdroj: Express.co.uk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk