Twitch streamerka zabanovaná kvôli tomu, že sa premaľovala na černošskú postavu

Twitch streamerka zabanovaná kvôli tomu, že sa premaľovala na černošskú postavu

 

Pokus o cosplay tak nevyšiel.

Streamerka z Litvy, Karina „Karupups“ Marsinkevich je veľkou fanúšičkou hry Apex Legends a taktiež aj postavy Lifeline (černošská ženská postava zameraná na healovanie) a preto sa rozhodla počas streamu ukázať, ako aplikovať čierny make-up v prípade že chcete robiť cosplay tejto postave. Lenže Twitch zareagoval nečakane a streamerke udelil ban.

V momente keď už mala Karupups na tvári aplikovaný čierny make-up, sledovalo ju 160 divákov, no zrazu sa tento stream prerušil a streamerke prišla správa, že dostala ban na dobu 30 dní, takže aspoň sa nejedná o trvalý ban, aj keď podľa informácií z Twitchu je možné, že aj ten by mohol nastať.

V následnom Youtube videu táto streamerka prezradila, že udelenú streamu za výrobu cosplayu nerozumie, pretože vo videu sa nesnažila z nikoho vysmievať ani nikoho urážať, ale naopak. Snažila sa ukázať ako na to, keď si chce beloch spraviť cosplay černošskej postavy: „Bol to iba cosplay. Pre moju obľúbenú hrateľnú postavu z počítačovej hry. Bolo to iba pre zábavu.

Či to však pochopia všetci ľudia, je otázne. Zatiaľ je ban aplikovaný a nevyzerá, že by ho Twitch plánoval skrátiť alebo zrušiť.

Zdroj: GameRant

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk