U tvorcov League of Legends to vrie! Zamestnanci hrozia odchodom

U tvorcov League of Legends to vrie! Zamestnanci hrozia odchodom

 

Ľahostajnosť a arogantnosť vedenia spôsobila, že pohár trpezlivosti pretiekol.

Štúdio Riot Games, ktoré je tvorcom jednej z najpopulárnejších hier na svete, League of Legends už dlho bojuje s internými problémami. Sexuálne obťažovanie a rodová diskriminácia sú údajne v útrobách štúdia na dennom poriadku a kvôli nečinnosti vedenia už odišlo mnoho talentovaných vývojárov. Vedenie, ktoré bolo z akceptácie týchto praktík obvinené, síce tvrdilo, že pracujú na opatreniach, no situáciu ešte viac zhoršili. A tak skupina vývojárov pripravuje protestný odchod zo spoločnosti.

Čo sa teda presne stalo? Pred nejakým časom sme vás informovali o tom, že dnes už bývalý zamestnanci Riot Games plánujú podanie žaloby na svojho bývalého zamestnávateľa kvôli rodovej diskriminácii a obťažovaniu. Lenže, spoločnosť Riot Games následne reagovala právnym úkonom, ktorým zablokovalo možnosť bývalých zamestnancov žalovať firmu. V pracovných zmluvách mali totiž klauzulu, že všetky žaloby voči firme sa nesmú riešiť súdnou cestou, ale cestou nezávislej arbitráže.

Bývalí zamestnanci však argumentujú, že táto časť pracovnej zmluvy porušuje ich práva, no ich žaloba je momentálne pozastavená.

Lenže táto kauza prispela k tomu, že sa ozvali aj súčasní zamestnanci firmy, ktorí toto považujú za poslednú kvapku a uvažujú o tom, že masovo odídu z firmy: „Reči o masovom odchode z firmy sú na stole už veľmi dlhú dobu. Vedenie neustále sľubuje transparentnosť, no nikdy svoje sľuby nedodržali,“ prezradil webu Waypoint nemenovaný zamestnanec. Webu sa nepodarilo získať presne číslo počtu zamestnancov, ktorí plánujú tento masívny odchod, no podľa ich informácií ide o „veľké množstvo ľudí.“

Šéfka oddelenia diverzity štúdia Riot Games, Angela Roseboro sa k týmto plánom vyjadrila nasledovne: „Vieme o tom, že veľká skupina zamestnancov plánuje masový odchod z firmy. Chceme otvoriť dialóg v pondelok a pozvať zamestnancov po malých skupinkách, aby sa k tejto situácii vyjadrili.

Zamestnanci však toto rozhodnutie kritizujú, pretože podľa nich ide opäť o porušenie sľubu o transparentnosti, a jediný dôvod prečo to firma robí je ten, že sa im situácia vymyká spod kontroly.

Zdá sa teda, že situácia vo vývojárskom štúdiu je veľmi vážna a o ďalšom vývoji vás budeme informovať.

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk