Claptrap je v Borderlands 3 bez svojho hlasu a spôsobil roztržku

Claptrap je v Borderlands 3 bez svojho hlasu a spôsobil roztržku

 

Borderlands 3 v ďalšej kontroverzii.

Keď berieme do úvahy iba hru ako takú, tak Borderlands 3 vyzerá viac ako nádejne. Súhlasia aj streameri, ktorí hru hrali, súhlasia aj hráči. Akurát všetko ostatné okolo hry vzbudzuje obavy.

Najprv to bolo ohlásenie 6-mesačnej exkluzivity pre Epic Games Store, následne to bola roztržka medzi šéfom Gearboxu Randym Pitchfordom a dabingovým hercom Troyom Bakerom o tom, prečo Baker nedabuje postavu Rhysa, ako v Tales from Borderlands. Následne sa Pitchford dostal do roztržky aj so šéfom GameInformeru za to, že ho označili za klamára, keď povedal, že Borderlands 3 nebude mať mikrotransakcie, keď si v skutočnosti mať bude (lebo Pitchford sa nevie vyjadrovať.)

A teraz je tu Claptrap. Ak ste to náhodou nepostrehli z predstavenia hrateľnosti hry, známu postavu Claptrapa nedabuje David Eddings, ale niekto úplne iný, čo samozrejme vzbudilo pozornosť komunity, prečo Gearbox nahradil „hlas Borderlands“ niekým iným. A ten príbeh je skutočná králičia nora.

David Eddings je totiž bývalý pracovník Gearboxu, konkrétne v spoločnosti pracoval do marca 2017 na pozícii viceprezidenta spoločnosti pre vývoj. Okrem toho poskytol svoj hlas Claptrapovi a to bez nároku na honorár, nakoľko plat viceprezidenta asi nepatrí medzi najnižšie. Lenže, Eddings už nie je pracovníkom Gearboxu a z firmy odišiel v zlom...

...teda, konkrétne bol vyhodený z bližšie nešpecifikovaných dôvodov. Eddings tvrdí, že Claptrapa chcel dabovať aj v trojke a to kvôli fanúšikom postavy, no podľa jeho tvrdení, keď si zažiadal za svoju prácu peniaze, zrazu začalo štúdio tvrdiť, že si ho nemôže dovoliť.

To nenechalo chladným ani šéfa Gearboxu, Randyho Pitchforda, ktorý mu odkázal, že je zatrpknutý a sám odmietol „štedrú ponuku." Po otázke, čo znamená štedrá ponuka odpovedal, že išlo o dvojnásobok sumy, ktorú nariaďujú odbory, čo by znamenalo, že Eddings dostal ponuku na 1500$ za 4 hodinové nahrávanie dabingu.

Eddings cez Twitter odkázal, že vôbec nie je zatrpknutý a o pomeroch spoločnosti sa začal vyjadrovať až po tom, čo sa do neho začal navážať Pitchford. Eddings tvrdí, že dabovať Claptrapa chcel výmenou za predchádzajúci podiel zo ziskov (nízke platy v Gearboxe sú kompenzované podielom zo zisku firmy) a ospravedlnenie. Eddings k tomu následne pridal obvinenia, že Pitchford ho počas GDC 2017 napadol a taktiež ho obvinil z toho, že zo spoločnosti vytiahol 12 miliónov dolárov na svoj súkromný účet.

Celé Twitter vlákno s výpoveďou Eddingsa si môžete prečítať tu

Takže, niekto pravdepodobne klame. A hlavne to robí veľmi negatívne PR celej spoločnosti a aj hre ako takej.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk