Vydavatelia platia streamerom do 50 000$ za hodinu hrania ich hry

Vydavatelia platia streamerom do 50 000$ za hodinu hrania ich hry

 

Trochu sa nám zatočila hlava.

Streameri majú veľký vplyv a herní vydavatelia sú si toho dobre vedomí. Preto ich samozrejme zahŕňajú svojou priazňou hlavne pred vydaním hry. Napríklad jeden z najpopulárnejších streamerov, Ninja dostal údajne od vydavateľa Electronic Arts milión dolárov za to, že streamoval Apex Legends počas vydania.

Presne takéto správy prilákali pozornosť magazínu The Wall Street Journal, ktorý sa do tejto problematiky pustil trochu hlbšie a zistil, že veľkí vydavatelia ako EA, Activision, Ubisoft či Take-Two sa doslova predbiehajú v tom, aby oslovili jednotlivých streamerov s ponukami ohľadom streamovania ich hier výmenou za peniaze. Naposledy ste si určite všimli, že počas odhalenia Borderlands 3 bolo na podujatie pozvaných veľké množstvo streamerov, ktorí následne zverejňovali streamy a záznamy na svojich sociálnych sieťach.

Podľa zástupcu spoločnosti Night Media Inc., ktorá reprezentuje veľké množstvo streamerov sú pre vydavateľov zaujímaví streameri, ktorí dokážu pritiahnuť približne 15 tisíc divákov súčasne a ich cena sa pohybuje v rozmedzí 25 000 až 35 000 dolárov za hodinu streamovania. Samozrejme, čím populárnejší streamer, tým viac peňazí a tí „šikovnejší“ si vedia zarobiť aj 50 000 dolárov za hodinu hrania.

Tento trend bude údajne pokračovať, pretože údajne funguje veľmi dobre. Jeden zo zástupcov streamerov, John Benyamine dokonca povedal: „Keď nemáte zaplatených streamerov pri propagovaní svojej hry, robíte marketing zle.“

Zdroj: GameRant

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk