Rage 2 síce dosiahol vrchol rebríčka, no predal výrazne menej ako jednotka

Rage 2 síce dosiahol vrchol rebríčka, no predal výrazne menej ako jednotka

 

Digitál to hádam zachráni.

Tri týždne panovania Playstation 4 exkluzivity Days Gone na čele britského rebríčka ukončila až očakávania strieľačka od id Software a Avalanche Studios, Rage 2. Tá sa teda vyšplhala na samotný vrchol, no to automaticky neznamená úžasné predaje.

Spoločnosť UKIE totiž prezradila, že Rage 2 predal iba štvrtinu z toho, koľko predal počas úvodného týždňa predaja prvý diel, ktorý vyšiel v roku 2011 na PC, Xbox360 a Playstation 3. Samozrejme, rebríček berie do úvahy iba predaje fyzických kópií hier, no aj keby sme počet predaných kópií navýšili o súčasný podiel digitálnej distribúcie na konzolách (ktorý sa pohybuje na úrovni 50%), aj tak by celkový počet predaných kópií dosiahol iba polovicu toho, čo jednotka.

Ďalšou novou hrou v rebríčku TOP 10 je A Plague’s Tale: Innocence od francúzskeho štúdia Asobo, ktorý sa umiestnil na deviatom mieste.

Zvyšok rebríčka je však tradičný. Na druhom mieste je Days Gone, nasledovaný hrami FIFA 19, Mortal Kombat 11, Red Dead Redemption 2, Mario Kart 8 Deluxe, Grand Theft Auto V, The Division 2 a New Super Mario Bros U.

Zdroj: UKIE

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk