Retro handheld v roku 2019: Privítajte Playdate

Retro handheld v roku 2019: Privítajte Playdate

 

Zjavná inšpirácia GameBoyom.

Spoločnosť Panic, ktorá vydala hru Firewatch sa pokúsi na hernom trhu presadiť s pomocou netradičného retro nápadu. Ten má názov Playdate a ide o handheld konzolu inšpirovanú pôvodným GameBoyom. Rovnako ako táto legendárna konzola, aj Playdate ponúkne monochromatický displej bez podsvietenia, ktorý bude mať veľkosť 2,7 palca. Okrem toho na ňom nájdeme d-pad, dvojicu tlačidiel a zvláštnu mechanickú páčku.

Zariadenie bude stáť 149€ a začne sa predávať v prvých mesiacoch budúceho roka. Krabičku o veľkosti 7,5x7,5 cm budete môcť nabíjať pomocou USB-C konektora a zariadenie ponúkne aj Wi-Fi modul.

Zaujímavosťou však je obchodný model. Tvorcovia totiž pri kúpe handheldu sľubujú 12 hier od známych herných vývojárov, ktoré budú vydávané postupne, každý týždeň jedna hra. Navyše, tieto hry nebudú vôbec predstavované, takže sa o nich dozviete prvý krát až keď si ich stiahnete, čo je tiež celkom retro prístup.

Ak bude konzola úspešná, vývojári „teasujú“ druhou sezónou hier. Viac informácií si môžete prečítať na oficiálnych stránkach hry.

Zdroj: Playdate

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk