Zákon o zákaze lootboxov získava podporu a EA sa je s ním nespokojné

Zákon o zákaze lootboxov získava podporu a EA sa je s ním nespokojné

 

Situácia nabrala nový kurz.

Minulý týždeň sme vás informovali o novom návrhu zákona, ktorý do kongresu v USA priniesol senátor Josh Hawley a ktorý by efektívne zakázal predaj hier s lootboxami všetkým, ktorý nedosiahli vek 18 rokov. Všetky spoločnosti, ktoré by predávali hry s pay-to-win mechanikami zacielenými na maloletých by čelili vysokým pokutám.

Hawley však informoval, že pre svoj návrh zákona získal podporu ďalších dvoch senátorov, konkrétne sa pridali Ed Markey a Richard Blumenthal: „Iba ekonomika závislosti môže produkovať biznis model, ktorý do rúk každého dieťaťa dáva online kasíno s cieľom aby sa stali závislí a dali im peniaze. Sme hrdí, že môžeme reprezentovať legislatívu, ktorá by tomu zabránila.“

„Dnešný ekosystém digitálnej zábavy je výzvou pre deti. Herné prvky ktoré sú v základe manipulatívne a využívajú deti by nemali byť dovolené,“ povedal Markey.

„Som nadšený, že môžem byť človekom, ktorý podporuje legislatívu, ktorá ochraňuje deti pred bezohľadnými hrami a aplikáciami a ktorá bude všetkých obchodníkov, ktorí takto deti zneužívajú trestať. Kongres musí poslať jasné varovanie technologickým spoločnostiam a tvorcom aplikácií, že nebudú mať z deti dojné kravy,“ dodal Blumenthal.

Hlavného predkladateľa zákona Josha Hawleyho oslovil web Kotaku, ktorý sa ho spýtal na reakciu herných vydavateľov a ESA (Entertainment Software Association). Podľa jeho slov boli oslovení rôznymi lobistickými skupinami, vydavateľmi a aj priamo organizáciou ESA, ktoré sa boja potencionálnych dopadov tejto legislatívy. Hawley spomenul najme spoločnosť Electronic Arts, ktorá sa o túto legislatívu veľmi zaujíma.

Práve na tohto vydavateľa by mal zákaz lootboxov obrovský vplyv, nakoľko všetky ich športové hry sú predávané deťom a obsahujú Ultimate Team komponent, ktorý je výsostne závislý na lootboxoch.

Zdroj: Kotaku/Polygon

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk