Od Hlúpeho poľského somára až po Starý Nin: Takto častujú Číňania v diskusiách herné spoločnosti

Od Hlúpeho poľského somára až po Starý Nin: Takto častujú Číňania v diskusiách herné spoločnosti

Od skončenia E3, tohtoročnej najväčšej hernej udalosti, sa internetovým svetom už tradične šíria diskusie, ktoré prepierajú všetky možné aj nemožné udalosti tohto eventu. Diskutuje sa po celom svete a výnimkou nie sú ani čínski hráči, ktorí sa do debaty zapájajú veľmi aktívne.

V prípade, že ste do podobných diskusií niekedy zablúdili, tak vás mohli zmiasť podivné názvy herných spoločností. Ak si však myslíte, že je to len náhoda, neznalosť, alebo preklep, tak ste na omyle. Oficiálne mená herných spoločností sú často bezvýznamnými prepismi ich anglických výslovností a môžu byť ťažko zapamätateľné. Aj preto si to čínski hráči "ušili" na mieru presne podľa seba.

THE DUMB POLISH DONKEY (CD PROJEKT RED)

Hlúpy poľský somár. Možno si poviete, že ide o hanlivé označenie, no v konečnom dôsledku je to len mätúce pomenovanie. Názov naznačuje, že CD Projekt Red je „hlúpy“ a usilovný ako neúnavný somár, na rozdiel od všetkých „šikovných“ čínskych herných spoločností, ktoré sú na každom kroku považované za vykorisťujúce a snažia sa len profitovať z hráčov.

THE POTATO FACTORY (UBISOFT)

Zemiaková továreň. Okrem toho, že logo Ubisoftu vyzerá ako zemiak, tak čínski hráči často prirovnávajú rýchlosť ich serverov k "zemiakom", aby dokonale vystihli spomínané logo spoločnosti. Aby sme boli spravodliví, aj hráči z iných kútov sveta používajú pre Ubisoft toto pomenovanie, ale pre čínskych hráčov je "The Potato Factory" jednoducho bežnejšie používanou prezývkou.

CA-BITCH (CAPCOM)

CA-****. Samozrejme zbytok oslovenia za skratkou CA, ktorá označuje CApcom, si už domyslite. Dôvod je však prostý. Tvorcovia uznávaných sérií Resident Evil, Monster Hunter, Street Fighter či Devil May Cry, majú okrem skvelých hier na rováši aj prešľapy z minulosti. Čínske obecenstvo ich častuje nepeknou prezývkou hlavne z dôvodu nedodržania sľubov. Hlavným dôvodom bol perfektný Resident Evil 4, ktorý bol spočiatku sľúbený ako exkluzivita pre GameCube, no postupom času okupoval aj mnohé iné platformy.

Ak si myslíte, že väčšia dostupnosť by mala byť dobrá vec, tak potom ste v živote nezaplatili ani cent za pašovanú konzolu. V tom čase boli totiž herné konzoly v Číne zakázané. Takže dostať ku konzole GameCube nebolo vôbec jednoduché a na čiernom trhu boli ceny šialené.

GAYWARE (BIOWARE)

Táto veľmi rozšírená prezývka kanadskej hernej spoločnosti BioWare odráža "nepohodlnú" pravdu o Číne: kultúra krajiny sa stále snaží prijať rôzne sexuálne orientácie. Už v roku 2003 priniesol Bioware, do hry Star Wars: Knights of the Old Republic, postavu menom Juhani, ktorá bola prvou lesbickou postavou tohto univerza. V roku 2014 sa zas v hre Dragon Age: Inquisition objavil čarodejník Dorian Pavus, prvý gay tejto franšízy.

OLD NIN (NINTENDO)

Starý Nin. Číňania označujú Nintendo ako starého priateľa, ktorého volajú Nintendo Lao Ren, čo znamená Starý Nin. (Ren je čínska výslovnosť prvého znaku v oficiálnom názve Nintendo).

THE PENGUIN FACTORY (TENCENT)

Továreň tučniakov. Okrem už spomínaného Ubisoftu, sú často označované prezývkou "factory - továrne" zvyčajne všetky čínske spoločnosti. Prečo? Zdá sa, že Číňania stále veria, že len socialistické alebo komunistické krajiny sa môžu pýšiť svojimi továrňami. Čína je socialistická krajina, takže dôvod je jasný. Tencent je obrovská spoločnosť a chrlí toľko hier, že označenie "továreň" je viac než ne mieste. Navyše v logu Tencentu môžeme nájsť symbol tučniaka. 

THE PIG FACTORY (NETEASE)

Továreň prasiat. Označenie továreň sme si už zhrnuli. Navyše je NetEase v Číne druhou najväčšou hernou spoločnosťou hneď po Tencente. No aj napriek tomu, že v logu NetEase nenájdete žiadne prasa, tak ide o "továreň", ktorá podniká aj v chove ošípaných, pretože jej zakladateľ, Ding Lei, proste miluje poľnohospodárstvo.

Zdroj: wiki, abacusnews

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk