K vlne retro konzol sa pridáva Commodore 64

K vlne retro konzol sa pridáva Commodore 64

Uvidíme, ktorá bude ďalšia.

Po veľkom úspechu NES Mini a SNES Mini, zmiešaných pocitoch z Playstation Classic a chystanej konzoly Sega Genesis Mini príde na trh ďalší retro kandidát, tentokrát v podobe (nie konzoly) Commodore 64.

Toto retro zariadenie chystá spoločnosť Retro Games v spolupráci o spoločnosťou Koch Media, ktorú môžete poznať ako vydavateľa hier ako Metro Exodus, Dead Island, Saints Row či Shenmue III. Podľa dostupných informácií bude TheC64, ako je toto retro zariadenie nazvané vydané 5. decembra 2019 za cenu 119,99€ a pôjde o repliku pôvodného Commodore 64 a to vrátane klávesnice, no tentokrát ho rozbeháte aj na HD televízii.

TheC64 bude mať predinštalované herné klasiky ako California Games, Paradroid, Boulder Dash, Attack of the Mutant Camels, Hover Bovver, Idris Alpha, Gridrunner a ďalšie. Celkovo bude TheC64 obsahovať 64 predinštalovaných hier.

„Sme nadšení, že môžeme spolupracovať s Koch Media, aby sme vám priniesli tie najlepšie retro hry a to s plne funkčnou klávesnicou,“ povedal šéf Retro Games Paul Andrews.

Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk