Populárny Youtuber Etika zomrel vo veku 29 rokov

Populárny Youtuber Etika zomrel vo veku 29 rokov

 

Pravdepodobne spáchal samovraždu.

Smutná správa prišla z New Yorku. Polícia totiž v rieke Manhattan našla telo 29-ročného Desmonda Amofaha, ktorého mnohí fanúšikovia Nintenda poznajú pod prezývkou Etika. Amofah totiž pôsobil na sociálnej sieti Twitter, na Youtube a Twitchi ako herný tvorca obsahu, ktorý sa týkal Nintendo hier a na sociálnych sieťach ho sledovalo viac ako 800 tisíc fanúšikov.

Príčina smrti zatiaľ nie je potvrdená, no všetko naznačuje tomu, že Etika spáchal samovraždu. Ešte minulý týždeň totiž pridal na Youtube video, kde sa lúčil s fanúšikmi slovami: „Bol to zábavný život. Bol to skvelý čas. Ale aby som sa dostal k veci – je to po****né.“ Youtube stiahol video, takže momentálne sa k nemu nedá dostať, no následne bolo po ňom vyhlásené pátranie, nakoľko sa s ním nikto nevedel skontaktovať.

Následne v nedeľu našla polícia jeho veci na Manhattan Bridge, vrátane jeho konzoly Nintendo Switch a včera sa im podarilo z rieky vyloviť telo, ktoré bolo identifikované ako Desmond Amofah.

Amofah mal dlhodobé psychické problémy. V októbri minulého roka si zničil svoj Youtube kanál a naznačil úvahy o samovražde. V Apríli tohto roka ho zas zadržala polícia po tom, čo si pokúsil vziať si vlastný život. V svojom poslednom videu sa ospravedlnil za svoje správanie a skonštatoval, že svetu bude lepšie bez neho.

R.I.P. Etika

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk