Trumpova administratíva plánuje zvýšiť clo na herné konzoly: Sony, Microsoft a Nintendo v spoločnom boji

Trumpova administratíva plánuje zvýšiť clo na herné konzoly: Sony, Microsoft a Nintendo v spoločnom boji

 

Plán je zvýšiť clo o 25 percent, čo môže výrazným spôsobom ovplyvniť aj cenu next-genu.

Zhruba 96% súčasných herných systémov, ktoré sa predávajú v USA, je vyrobených v Číne, takže sa nejedná o žiadne zanedbateľné číslo. Ceny by tak po zavedení nového cla mohli stúpnuť až o štvrtinu. Problém by to mohol byť aj v prípade novej generácie, keďže sa zatiaľ predpokladá, že cena týchto systémov by mohla byť o niečo vyššia, ako tomu bolo v prípade štartu tejto generácie. 

Samozrejme táto zmena by sa dotkla aj terajšej generácie konzol. Paradoxne by tak mohli ceny pri konci "životného cyklu" mierne stúpnuť. Aj preto sa spoločnosti Sony, Microsoft a Nintendo spojili a prezidentovej administratíve zaslali otvorený dopis, kde ich žiadajú aby si tento krok poriadne premysleli, keďže to môže mať ďalekosiahlejšie následky.

Navýšenie cla by malo negatívny vplyv aj na samotných obchodníkov a vývojárov, nie len na hráčov - hlavných spotrebiteľov. Bude zaujímavé sledovať, ako sa táto situácia nakoniec vyvinie, predsa len, ignorovať herný trh v Amerike, kde tržby boli v minulom roku na hodnote 43 miliárd dolárov, by asi nebolo správne rozhodnutie.

Zdroj: twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk