Jediná exkluzivita pre Stadiu nakoniec možno nebude exkluzivitou

Jediná exkluzivita pre Stadiu nakoniec možno nebude exkluzivitou

 

Akosi nám to Google zabudol povedať.

Na poslednom Stadia Connect, čo je „relácia“ v ktorej nám Google predstavuje to najdôležitejšie v živote služby Google Stadia sme sa dozvedeli, akých hier sa na tejto platforme dočkáme. Vo väčšine prípadov ide o klasické multiplatformové hry, ktoré budú vydané prakticky všade. Navyše interné štúdio spoločnosti Google, ktoré vedie Jade Raymond pravdepodobne tak skoro exkluzívnu hru nevyprodukuje.

Preto sa dá očakávať, že Google svojou hlbokou peňaženkou zláka iných vývojárov. A na Connecte bolo oznámené, že hra Gylt od štúdia Tequila Works (Rime) bude prvou exkluzivitou pre platformu Google Stadia. No bude to tak?

Spoluzakladateľ štúdia Raúl Rubio odpovedal na túto otázku, ktorú mu položili redaktori Eurogameru nejednoznačne: „Nepotvrdili sme, že hra bude exkluzivitou. Toto je otázka, na ktorú nemôžeme odpovedať.

Po ďalšej otázke či pôjde o časovú exkluzivitu prišla rovnaká odpoveď: „Na túto otázku sme neodpovedali a nemôžeme na ňu odpovedať.“ A na poslednú otázku, či Gylt príde aj na ostatné platformy prišla (ne)odpoveď: „Nemôžeme na to odpovedať.“

Povedal však toto: „Samozrejme, chceme, aby si Gylt zahrali všetci hráči. Nie je to však dizajnové rozhodnutie, ale skôr biznis rozhodnutie. Dnes nie je čas na to, aby som odpovedal na túto otázku, no ubezpečujem vás, že všetci budú môcť zahrať si túto hru.“

Takže buď tým „všetci si budú môcť zahrať“ naráža na Free verziu Google Stadia, ktorá príde na budúci rok, alebo necháva otvorené dvere pre vydanie hry aj na ďalšie platformy. Ak si však plánujete zaobstarať Stadiu iba kvôli tejto hre, tak pravdepodobne asi počkajte.

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk