Zástupca ruského ministerstva: Metal Gear je produktom amerických tajných služieb

Zástupca ruského ministerstva: Metal Gear je produktom amerických tajných služieb

 

.....whaaaaat?

Nie je nič lepšie, ako keď o hrách rozprávajú ľudia, ktorí im vôbec nerozumejú. Aspoň sa na tom zabavíme. Najnovším prírastkom do perál ľudových múdrostí je vyhlásenie zástupcu ruského ministerstva obrany, Andreia Kartapolova, ktorý počas zasadania vlády vyhlásil, že existuje mnoho prostriedkov, ako Američania manipulujú verejnou mienkou a ako jeden z produktov uviedol „americký“ Metal Gear.

„Na internete existuje mnoho projektov Amerických tajných služieb, ako napríklad... Metal Gear alebo RuNet Echo, ktoré sú vytvorené na to, aby manipulovali verejnou mienkou hlavne u mladých ľuďoch.“ Podľa neho sú to zlovestnejšie projekty, ako sa môžu zdať. Zároveň dodal, že USA zamestnáva „nie-tradičných“ a „otvorene nepriateľských“ ruských umelcov, aby zdiskreditovali Rusko a jeho „civilizovaný štát, kultúrnu ideológiu a náboženskú identitu.“

Kartapolovi možno uniklo, že Metal Gear je hra, ktorú vytvoril Japonský vydavateľ (Konami) a Japonské štúdio ešte v roku 1987 a hra bola primárne určená pre Japonský trh. Popularitu si získala až v roku 1988 keď bola preportovaná na Nintendo Entertainment System a následne taktiež v roku 1998 kedy vyšla na konzolu Playstation.

Je pravda, že veľkou súčasťou série je kritika vlád, no táto kritika sa vzťahuje prakticky na všetky krajiny, vrátane USA (vid. Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty). Ale tak už sme si zvykli, že niektorí ľudia žijú vo vlastnom svete...
Ktoré hry boli ešte podľa vás vytvorené Americkou tajnou službou na vymývanie mozgov mladých. Podľa nás to bola určite séria FIFA.

Zdroj: Polygraph

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk