DDoS útočník „DerpTrolling“ si posedí 2 roky vo väzení

DDoS útočník „DerpTrolling“ si posedí 2 roky vo väzení

 

Súdny systém ho dobehol.

Ešte v decembri 2013 a januári 2014 zasiahli herné služby spoločnosti Daybreak Games a aj ďalších spoločností tzv. DDoS (Distributed Denial of Service) útoky, ktoré znemožnili hráčom prístup k mnohým hrám a službám. Za týmito útokmi stál mladý chlapec Austin Thompson, no táto epizódka sa pre neho neskončila veľmi dobre. Polícia ho totiž vypátrala, zatkla a obvinila z trestného činu „poškodzovania chránených počítačov.“

Thompson sa priznal k tomu, že v danom období používal prezývku DerpTrolling na Twitteri, kde oznamoval a následne vykonával DDoS útoky a po ich skončení zverejňoval výsledky útokov. Súd ho vzhľadom na priznanie odsúdil na 2 roky vo väzení a Thompson musí navyše zaplatiť štúdiu Daybreak Games 95 tisíc dolárov ako odškodné.

Thompson následne v novembri 2014 vykonal aj DDoS útoky na servery World of Warcraft a služby PSN, Windows Live a 2K Games. Svoj trest si začne odpykávať 23. augusta.

„Denial-of-Service útoky stoja biznisy a súkromníkov milióny dolárov ročne. Sme odhodlaní hľadať ľudí, ktorí vedome prerušujú internetový prístup k službám,“ povedal prokurátor Robert Brewer.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk