Francúzsko sa kvôli Brexitu snaží pritiahnuť herné štúdia z Veľkej Británie

Francúzsko sa kvôli Brexitu snaží pritiahnuť herné štúdia z Veľkej Británie

 

Chystá sa sťahovanie národov?

Veľká Británia veľmi praje herným vývojárom a v tejto krajine sa nachádza obrovské množstvo legendárnych herných štúdií. Stačí spomenúť názvy ako Codemasters, Creative Assembly, Hello Games, Playground Games, Ninja Theory, Rebellion, Rockstar Leeds/London, Sega Europe, Slightly Mad Studios, Rare či Rocksteady a hromadu ďalších.

Lenže Brexit prichádza a ten prinesie obmedzenia na import herných vývojárov a taktiež aj ďalšie ekonomické prekážky, ktoré pravdepodobne vzniknú. A rovnako, ako v iných odvetviach priemyslu, aj v hernom priemysle sa ostatné krajiny pripravujú na exodus herných vývojárov z tejto krajiny.

Francúzsko má síce tiež históriu herných štúdií a herného vývoja, no nie až takú veľkú ako Veľká Británia. Tamojšia vláda však pripravila rôzne programy a opatrenia, aby spravila z Francúzska atraktívny trh pre herných vývojárov, ktoré sú priamo určené na zachytenie tých, ktorí sa boja neistoty z Brexitu.

Tieto opatrenia sľubujú odpustenie 30% dane na výdavky spojené s produkciou hier a taktiež bude vláda umožňovať poskytovanie pôžičiek do výšky 2 miliónov €, ktoré budú následne splácané prostredníctvom rastu spoločnosti. „V posledných rokoch sa vývoj hier stal vo Francúzsku druhým najväčším kultúrnym priemyslom za knižným a pred filmovým a patrí medzi najdynamickejšie sektory Francúzskej ekonomiky s viac ako 5000 zamestnancami.“

Dúfajú tak, že sa im týmito opatreniami podarí prilákať do krajín mnohých talentovaných vývojárov a herných štúdií. Podľa prieskumu hernej asociácie vo Veľkej Británii totiž až 40% herných štúdií zvažuje v určitej forme odchod z krajiny po Brexite. 

Zdroj: TheGuardian

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk