Trump a jeho obchodná vojna spôsobuje vrásky na čele Microsoftu a Sony

Trump a jeho obchodná vojna spôsobuje vrásky na čele Microsoftu a Sony

 

Kde budú vyrábať svoje konzoly?

Technologických gigantov v posledných týždňoch trápi neistota ohľadom obchodných vzťahov medzi Čínou a USA, ktoré narušil americký prezident Donald Trump uvalením ciel na tovar, ktorý je vyrábaný v Číne.

Na túto zahraničnú politiku USA už napríklad reagovalo Nintendo, ktoré z časti presunulo produkciu konzol Nintendo Switch preč z Číny do krajín, ktoré nie sú týmito clami zasiahnuté. A vyzerá to tak, že podobné úvahy sú aj v spoločnostiach Microsoft aj Sony.

Obe konzoly, aj Playstation 4 a aj Xbox One sú totiž vyrábané v Číne a clá by predražili ich výrobu, čo by sa mohlo odraziť aj na cene konzol pre koncových zákazníkov, alebo by tieto clá museli „zhltnúť“ obe spoločnosti. S týmito tvrdeniami prišla renomovaná redakcia Nikkei Asian Review, ktorá k týmto gigantom pridáva aj spoločnosti Amazon a Google, ktoré taktiež vyrábajú veľkú časť smart reproduktorov a herného vybavenia v tejto krajine.

Pre Microsoft a Sony je však situácia o čosi vážnejšia. Obe spoločnosti totiž na budúci rok plánujú vydanie nových konzol, čo znamená, že ich produkcia sa možno čoskoro začne. Musia sa teda rozhodnúť nie len ohľadom súčasného, ale aj budúceho hardvéru.

Celý technologický sektor dúfa, že Trump a Čínsky prezident Xi Jinping sa čoskoro dohodnú a situácia sa upokojí. Ako však podotýka Nikkei Asian Review: „Konsenzus v technologickom priemysle je taký, že bude nutný presun približne 30% výroby produktov preč z Číny. Každý tak musí prísť s plánom, čo ďalej.

Zdroj: Nikkei Asian Review

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk