Komponenty podobné tým z PS5 a nového Xboxu použité v PC: Hry zvládne v 8K rozlíšení

Komponenty podobné tým z PS5 a nového Xboxu použité v PC: Hry zvládne v 8K rozlíšení

 

Známy youtuber Austin Evans zostavil počítač pozostávajúci z hardvéru, ktorým budú disponovať next-gen konzoly.

Samozrejme bavíme sa o AMD komponentoch. Z rozhovorov vieme, že nadchádzajúca generácia konzol bude disponovať procesorom a grafikou z dielne AMD. Taktiež vieme, že budú disponovať super-rýchlymi SSD diskami, ktoré majú stlačiť loading obrazovky na absolútne minimum.

Evans sa teda rozhodol postaviť počítať, ktorý by sa mal spomínanému hardvéru priblížiť a otestoval jeho výkon. Táto PC zostava pozostávala z procesoru AMD Ryzen 7 3700x a grafickej karty AMD Radeon RX 5700 XT. O svižný chod sa postaralo výkonné SSD Aorus NVMe Gen4 a operačná pamäť DDR4 s kapacitou 16GB.

Samozrejme next-gen systémy budú využívať oveľa viac unifikovanejší hardvér, ale ako základná predstava to stačí. Za operačný systém zvolil Evans Windows 10. Aj v tomto smere je jasné, že budúce konzoly budú využívať vlastné riešenia, ktoré budú šité ne mieru danému hardvéru, takže to berte s rezervou. 

V každom prípade sú výsledky celkom prekvapivé a slušné. Mnohí neveria, že chystaný hardvér v nových konzolách bude stačiť na plnohodnotné 4K hranie pri 60 snímkoch za sekundu, a nie to ešte na AAA hry v 8K rozlíšení. Testy však  ukázali, že to za istých podmienok možné bude aj keď nie vždy pri stabilných 60 snímkoch za sekundu.

V každom prípade si pozrie celé video aj so samotným benchmarkom pri rôznych hrách, kde nechýba ani Fortnite :)

Zdroj: segmentnext.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk