Zástupca Google Stadia: Raz budú všetky hry v cloude a budeme sa cítiť skvelo

Zástupca Google Stadia: Raz budú všetky hry v cloude a budeme sa cítiť skvelo

 

Odvážne tvrdenie.

Včera sa na fórach Reddit uskutočnila prvá oficiálna AMA (Ask me Anything) so zástupcom spoločnosti Google, ktorý má na starosti službu Google Stadia. Na otázky prišiel odpovedať šéf produktového oddelenia Stadie Andrey Doronichev a niektoré jeho odpovede budú určite zaujímať tých, ktorí sa k možnosti hrania cez streamovanie vyjadrujú aspoň trochu pozitívne.

Na niektoré otázky však neodpovedal, resp. odpovedal nepriamo. Napríklad na tú, čo sa stane, keď sa Google jedného krásneho dňa rozhodne opustiť herný biznis a vypnúť Stadiu (čo pri reputácii Google nie je až také nepravdepodobné): „Rozumieme tomu. Počujeme vás. Presun do cloudu je ťažký. Rovnaký pocit som mal aj ja, keď sa do cloudu presúvala hudba. Stále mám staré CD v garáži, no momentálne je skôr problém nájsť CD prehrávač.

„To isté sa stalo filmom, fotkám a dokumentom a je to skvelé. Hry nie sú v tomto iné. Raz budú všetky naše hry v bezpečí cloudu a my sa budeme cítiť skvelo. Investujeme veľké prostriedky do infraštruktúry a do partnerstiev počas posledných rokov. Nič nie je isté, no robíme všetko preto, aby bola Stadia úspechom.

„Hry, ktoré si kúpite na Stadii sú vaše. Od prvého dňa budeme podporovať Takeout, takže si môžete stiahnuť metadáta hry vrátane uložených hier. A samozrejme, že o mojich slovách môžete pochybovať. A nemôžem povedať nič, čo by váš názor zmenilo. Ale môžeme spraviť to, že službu spustíme a následne ju budeme podporovať. Rovnako ako sme spravili s Gmailom, Docs, Music, Movies a Photos a to je to čo spravíme.“

Doronichev taktiež potvrdil niekoľko vecí, ktoré nebudú v Stadii počas jej vydania vrátane:

  • Achievementov alebo podobného systému
  • Rodinného plánu služby – zdieľania hier s rodinnými príslušníkmi
  • Niektoré netradičné rozlíšenia obrazovky
  • Podpora mobilných zariadení mimo Pixel smartfónov
  • Podporu modov
  • Podpora bluetooth audia pre slúchadlá zo Stadia ovládača
  • Ďalšie bližšie nekonkretizované „fíčury“ Stadie

Ohľadom obmedzených dátových balíčkov internetových poskytovateľov. Mnoho užívateľov sa obáva (aj na Slovensku), že veľkým problémom bude vysoká spotreba dát pri hraní, čo spôsobí pravidelné prekročenie FUP balíčka. Doronichev prezradil, že v tomto ohľade nemajú veľmi čo spraviť, no na druhej strane sa spolieha, že rovnako, ako po nástupe služby Youtube sa ISP podľa situácie zariadili, tak rovnako spravia aj teraz.

Ďalšia odpoveď-neodpoveď prišla pri otázke ohľadom cien hier. Doronichev odpovedal, že ceny budú konkurencieschopné. Nič viac, nič menej. Zároveň vysvetlil celú situáciu ohľadom Stadia Pro členstva, ktoré stojí 9,99€ mesačne. Povedal, že to nemáme brať ako „Netflix vo videohrách“ a skôr to prirovnáva k Xbox Live Gold alebo Playstation Plus. Čiže budete si platiť členstvo a za to dostanete jednu hru mesačne. Ak si členstvo prerušíte, stratíte prístup k hrám, ktoré ste získali.

Stadia bude podporovať všetky HID gamepady vrátane Xbox One a Playstation 4 ovládača. Ak však budete chcieť hrať na televízii, budete musieť mať Chromecast Ultra a Stadia ovládač.

AMA zakončil tým, že ďalší Stadia Connect je bližšie, ako očakávame.

Iba pripomíname, že Google Stadia nebude dostupná na Slovensku pri spustení služby v Novembri.

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk