Akčný titul Redeemer: Enhanced Edition prichádza už aj na konzoly

Akčný titul Redeemer: Enhanced Edition prichádza už aj na konzoly

 

Po PC verzii konečne tento zaujímavý počin zavítal aj do konzolového sveta.

V roku 2017 vyšla na PC akčná „hack and slash“ hra s názvom Redeemer: Enhanced Edition, ktorú nám priniesli vývojári zo štúdia Sobaka Studio. Zaujímavosťou je, že Sobaka Studio sa skladá z tímu, ktorý tvoria iba piati vývojári, pričom ich základňou sú mestá Moskva a Kaliningrad. Hra vznikla podľa slov vývojárov, aj za veľkej pomoci mnohých priateľov a známych z celého sveta, nakoľko sa jedná o ich prvý veľký projekt.

Redeemer: Enhanced Edition môžeme charakterizovať ako akčnú hru, v ktorej sa budete musieť svojou cestou, plnou nepriateľov doslova prebiť, prekopať, za použitia svojich pästí, kladiva, rôznych strelných zbraní. Výhodu voči nepriateľom vám v určitých úsekoch príbehu ponúkne dokonca samotné prostredie, pričom bude len na vás ako ho využijete vo svoj prospech. Hra vám ponúkne zaujímavý príbehový single player, zahrať si budete môcť ale aj kooperatívny multiplayer so svojím priateľom, priamo na jednej obrazovke, čo dnes už veľa hier nepodporuje.

Hrať budete za pána s menom Vasily (mierne sa podobajúceho na Kratosa...že by sa jednalo o súrodencov?), elitného bojovníka, kedysi pracujúceho pre jednu z najväčších vojenských priemyselných korporácií na svete. V súčasnosti pôsobíte v sektore zaoberajúcim sa bezpečnosťou, pričom vaši šéfovia vás poveria úlohami, ktoré zahŕňajú infiltráciu, vraždenie, vydieranie, dokonca týranie. Samé príjemné veci, čo poviete? Keď sa vás ale korporácia bude chcieť zbaviť, podarí sa vám ujsť do izolovaného kláštora, nachádzajúceho sa hlboko v zasnežených horách.

Po dvadsiatich rokoch strávených v kláštore, počas ktorých sa snažíte medzi ďalšími mníchmi nájsť pokoj a harmóniu v duši, vás ale stále dobieha vaša, nie práve najsvätejšia minulosť. Teraz, po celom tom dlhom období, keď sa váš bývalý zamestnávateľ dozvedá vašu polohu a pomaly sa k vám približuje, ponúka sa vám posledná šanca na vykúpenie a pomstu.

Ak vlastníte PC verziu originálnej hry (dostupnej na Steame), novú verziu získate automaticky ako free upgrade. Táto edícia v hre opravila problémy, na ktoré PC komunita narazila počas hrania, tiež do hry pridáva dve nové triedy postáv, za ktoré si budete môcť zahrať - soldier a monk. Hra by mala byť vďaka spätnej väzbe hráčov v oveľa lepšej kondícii, ako kedykoľvek predtým.

Herný titul Redeemer: Enhanced Edition je dostupný od 19. júla 2019, na konzolách PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk