Analytik: Disney by malo vďaka klesajúcej cene akcií kúpiť Activision Blizzard

Analytik: Disney by malo vďaka klesajúcej cene akcií kúpiť Activision Blizzard

 

Treba kupovať, pokiaľ je to lacné.

Activision Blizzard nezažíva práve najlepšie obdobie. Za posledný rok sa hodnota firmy znížila o takmer polovicu a momentálny trhový kapitál vydavateľa hier ako Call of Duty, Overwatch, Diablo... je odhadovaný na 34,5 miliardy dolárov. A práve táto padajúca hodnota spoločnosti vytvára ideálnu príležitosť pre investorov a v zákulisí sa už začína šuškať o potencionálnych kupcoch akcií spoločností.

Podľa Nicka Licourisa z Gerber Kawasaki Inc. by jedným z investorov mal byť gigant Walt Disney Co. Táto spolupráca by mohla byť výhodná pre obe strany, pretože Disney by získalo prístup k populárnym značkám z iných odvetví zábavného priemyslu a Activision by tak získal prístup k zaujímavým značkám, ktoré má Disney pod palcom.

„Ideálny čas pre investovanie pre investíciu je práve teraz.“

Za potenciál tejto dohody hovorí napríklad to, že Disney prednedávnom podpísalo s Activisionom exkluzívnu niekoľkoročnú zmluvu na vysielanie Overwatch League a následne začali spoločnosti spolupracovať bližšie.

Proti tejto dohode hovorí napríklad nedávne vyjadrenie Boba Igera, šéfa Disney, ktorý na stretnutí s akcionármi povedal, že pre Disney je lepšie zostať v pozícii poskytovateľa licencií, ako sa podieľať priamo na vývoji hier. Navyše, história Disney hier nie je v posledných rokoch až taká oslnivá.

Samozrejme, kúpa Activision Blizzard by nebola lacnou záležitosťou, no vzhľadom na pokles ceny za poslednú dobu sa stáva táto možnosť čoraz atraktívnejšou a to aj napriek vyjadreniam Igera.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk