Lootboxy v hrách priniesli EA za minulý rok 28% všetkých tržieb

Lootboxy v hrách priniesli EA za minulý rok 28% všetkých tržieb

 

Šialené číslo.

„Prekvapujúce mechaniky“ alebo „ako Kinder Surprise.“ Aj takto sa vydavateľ Electronic Arts snaží presvedčiť verejnosť, že lootboxy v hrách sú v poriadku a to aj v prípade, že ide o hry určené pre deti od troch rokov. Ultimate Team módy v športových hrách sú veľkým lákadlom a vydavateľ toho značne využíva. A hlavne bojuje za to, aby neboli nikdy regulované a to aj napriek tomu, že krajiny ako Belgicko a Holandsko klasifikovali lootboxy v Ultimate Team módoch ako gambling.

A keď sa pozriete na finančné výsledky Electronic Arts tak zistíte, prečo vydavateľ tak bojuje za to, aby tieto lootboxy neboli regulované. Finančné výsledky vydavateľa za finančný rok 2019 totiž prezradili že až 28% všetkých príjmov vydavateľa za 12 mesiacov pochádza z Ultimate Team módov, kde hráči míňajú peniaze na lootboxy. Tento podiel postupne stúpal zo 16% v roku 2017, na 21% v roku 2018 a teraz je na úrovni spomínaných 28%.

Len tak mimochodom. Predaje série FIFA sa v minulom roku zaslúžili o 14% všetkých tržieb spoločnosti, čo znamená, že lootboxy prinášajú dvojnásobok tržieb oproti klasickému predaju hry.

Podobne vysoké číslo sa týka všetkých príjmov z tzv. Live Service prvkov v hrách od Electronic Arts. To znamená všetky mikrotrasnakcie a lootboxy vo všetkých hrách. Tie sa zaslúžili o neuveriteľných 45% všetkých príjmov vydavateľa.

Takže už viete, prečo EA tak lipne na Live Service hrách a prečo bojuje o to, aby tieto lootboxy zostali neregulované.

Celú správu, tzv. 10-K report si môžete prečítať tu.

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk