Vydavateľ Borderlands 3 poslal za Youtuberom vyšetrovateľov kvôli leakom

Vydavateľ Borderlands 3 poslal za Youtuberom vyšetrovateľov kvôli leakom

 

Situácia zašla veľmi ďaleko.

Už dlho pred oficiálnym ohlásením Borderlands 3 sa na internete objavovali leaky, ktoré predstavovali postavy, prostredie, príbeh a ďalšie vlastnosti hry. Jedným z najaktívnejších leakerov v tomto smere bol Youtuber SupMatto, ktorý napríklad dlhú dobu pred vydaním DLC obsahu Borderlands 2: Commander Lilith & the Fight for Sanctuary tvrdil, že 7-ročná hra dostane nové DLC a to aj napriek tomu, že mu to skoro nikto neveril. Jeho leaky však boli vo väčšine prípadov presné vďaka čomu získal jeho kanál na popularite a jeho reputácia v komunite Borderlands hier bola skvelá.

Lenže zdá sa, že jeho aktivity tak trochu vadili vydavateľovi hry, spoločnosti Take-Two, ktorá za ním poslala dvoch súkromných vyšetrovateľov, ktorí prišli k nemu domov a začali sa ho vypytovať na záležitosti týkajúce sa jeho Youtube kanála a taktiež aj pôvodu leakov, ktoré publikoval.

Vzhľadom na to, že SupMatto pracovalo v drvivej väčšine s verejne dostupnými údajmi, tak asi ťažko mu po právnej stránke niečo mohli spraviť. Každopádne toto „bu bu bu“ zabralo a SupMatto zverejnil včera video, kde prakticky skonštatoval, že od svojho kanálu a série Borderlands odchádza. Takže gratulujeme spoločnosti Take-Two, že si odohnali jedného z najväčších fanúšikov série.

Spoločnosť Take-Two priznala, že pri vyšetrovaní SupMatta si na pomoc privolala dvoch súkromných vyšetrovateľov: „Take-Two a 2K berú bezpečnosť a diskrétnosť veľmi vážne. Akcia, ktorú sme vykonali bola výsledkom 10-mesačného vyšetrovania tohto tvorcu vzhľadom na jeho históriu zverejňovania tajných informácií, porušovania našich pravidiel a porušovania našich autorských práv.“

„Video v ktorom zverejňuje informácie o tejto situácií je nekompletné a v niektorých prípadoch nepravdivé. Mnoho jeho aktivít bolo nelegálnych a taktiež negatívne ovplyvňovali činnosť ostatných tvorcov obsahu a našich fanúšikov.“
SupMatto však akúkoľvek nelegálnu činnosť poprel. Vydavateľ však dosiahol dočasné zablokovanie jeho Youtube účtu a taktiež aj jeho Discord serveru.

Zdroj: Youtube/PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk