Prvé kroky proti násilným videohrám prichádzajú. Dávajú však zmysel?

Prvé kroky proti násilným videohrám prichádzajú. Dávajú však zmysel?

 

Kto by to bol povedal?

Neprešiel ani týždeň od dvojice tragédií v USA, kde ozbrojenci zabili 30 ľudí v dvoch samostatných incidentoch v El Paso a meste Dayton a prakticky počas celého týždňa sa vedú vášnivé debaty o tom, čo za tieto streľby môže. Časť verejnosti si našla celkom ľahký terč s názvom videohry, napriek tomu, že vedecky neexistuje spojenie. Ale vieme, že pri takýchto udalostiach ide rozum často do úzadia v prospech emócií.

A tak je tomu aj teraz. Po tom, čo sa k lynčovaniu hier pridal aj americký prezident Donald Trump, začali sa objavovať prvé výsledky týchto udalostí.

Americký obchodný reťazec Walmart totiž v dokumente, ktorý rozoslal svojim zamestnancom prikazuje, aby stiahli z obchodov všetko, čo zobrazuje násilné videohry: „Urobili sme tak z rešpektu pred incidentami z minulého týždňa a táto akcia nemení náš prístup k videohrám.“

Paradoxom situácie je fakt, že Walmart patrí vďaka svojej sietí predajní k najväčším predajcom zbraní v USA, no ani posledné udalosti ich neprinútili k tomu, aby prestali predávať zbrane. Čiže – násilné videohry sú zlo, no predaj zbraní nie.

Zareagovala aj televízia ESPN, ktorá mala v nedeľu vysielať e-šport podujatie EXP Invitational APEX Legends at xGames. Vlastník televízie ESPN, spoločnosť ABC rozhodla, že vzhľadom na udalosti z minulého týždňa odloží vysielanie tohto podujatie.

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk