Atmosferický herný titul Sagebrush mieri po PC aj na konzoly

Atmosferický herný titul Sagebrush mieri po PC aj na konzoly

 

Máte radi zaujímavé, nie práve komerčne najznámejšie hry s osobitým spracovaním a svojskou atmosférou? Ak je vaša odpoveď kladná, možno vás zaujme aj tento kúsok.

Pri všetkých tých releasoch veľkých AAA hier, sa občas zabúda aj na menšie herné tituly, o ktorých sa človek len tak ľahko nedozvie, nakoľko ich zväčša nesprevádza veľká mediálna masáž. Do tejto kategórie môžeme zaradiť aj hru s názvom Sagebrush, ktorú nám prinášajú vývojári z Redact Games, v spolupráci s vydavateľstvom Ratalaika Games S.L.

Sagebrush môžeme charakterizovať ako príbehovo ladenú adventúru z pohľadu prvej osoby, ktorej hlavnou náplňou bude prieskum. Zaujímavou ju robí v spoločnosti stále aktuálna téma, okolo ktorej sa hra celý čas točí. Tou je tematika kultu. Sú to práve rôzne skutočné kulty a udalosti spojené s ich pôsobením, ktoré inšpirovali tvorcov pri vývoji tohto titulu. Hra určite zaujme svojím prevedením s retro artovým nádychom, pričom jej atmosféru podčiarkuje aj zaujímavý soundtrack, ktorý vás bude počas hrania sprevádzať.

Vašou úlohou ako „hľadača pravdy“, bude zistiť okolnosti, resp. motív masovej samovraždy apokalyptickej kultistickej skupiny Milenialistov, ktorá sa stala pred mnohými rokmi v New Mexicu. Príbeh vás zavedie do dlhodobo opusteného ranču Black Sage, pôvodného sídla kultu, sformovaného v začiatkoch deväťdesiatych rokov, pod vedením proroka Otca Jamesa. Vývojári sa snažili na základe rozsiahleho štúdia o rôznych skutočných kultoch, vyhnúť jednoduchej a priamočiarej motivácie a ľahkým odpovediam. Členovia „stáda“ budú preto rozmanití a komplexní ľudia, s rozličnými potrebami, nádejami a strachom.

V pátraní po pravde budete hľadať poznámky, nahrávky a rôzne pozostatky, ktoré vám poskytnú lepší náhľad do mysle ľudí, ktorí na ranči žili. Čomu verili? Prečo sa vôbec ku kultu pridali? Boli štastní? A čo ich viedlo k rozhodnutiu so všetkým skončiť? Na všetky tieto otázky sa budete snažiť nájsť odpoveď práve vy.

Sagebrush vyšla dňa 9. augusta, po PC (Steam) už aj na konzoly. Zahrať si ju môžeme na PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch. Určite poteší aj cena, ktorá sa pohybuje v rozmedzí 4,69 - 5,99 $, v závislosti od platformy.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk