Idiotský „žart“ opäť v praxi: K majstrovi sveta vo Fortnite vtrhli oddiely SWAT

Idiotský „žart“ opäť v praxi: K majstrovi sveta vo Fortnite vtrhli oddiely SWAT

 

Opäť sa čaká na nešťastie.

Poznáte ten pocit, kedy si pokojne streamujete a zrazu vám do domu vtrhnú oddiely jednotiek SWAT a držia vám zbraň pri hlave? Asi nie, pretože SWAT oddiely na Slovensku nie sú a taktiež u nás zjavne nie je nikto natoľko šialený, aby sa tu stalo to čo v USA.

Swatting je pojem, ktorý označuje to, že na streamera niekto zavolá počas streamu SWAT oddiel s tým, že do telefónu jednoducho povie niečo v štýle, že daný človek je na tej a tej adrese a je ozbrojený. A následne sleduje cez stream, ako je daný človek prepadnutý SWAT oddielmi. Trochu chorá zábava, čo poviete? Navyše taká, ktorá vyústila vo viacero nešťastí, ako napríklad v prípade Tylera Barrissa, ktorého „swatting“ stál život Andrewa Fincha v roku 2017.

Presne to isté sa stalo včera majstrovi sveta vo Fortnite. Kyle „Bugha“ Giersdorf si včera pokojne streamoval, keď zrazu odišiel preč, pretože otec mu prišiel oznámiť, že „ozbrojení policajti stoja pred dverami.“ Po 10 minútach sa vrátil s tým, že pred dverami stálo ozbrojené komando, ktoré dostalo tip, že v dome sa nachádza ozbrojená osoba.

Obrovské šťastie mal aj vďaka tomu, že jeden z členov jednotky žije neďaleko ich domova a tým pádom vedel identifikovať, že pravdepodobne ide o planý poplach.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk