Šéf Take-Two: Obviňovať z tohto násilia hry je neúctivé k obetiam

Šéf Take-Two: Obviňovať z tohto násilia hry je neúctivé k obetiam

Pochopiteľne.

Viac ako 10 dní prešlo od tragédie, kedy prišlo v dvoch incidentoch o život viac ako 30 ľudí. Tí sa stali obeťou útočníkov s automatickými zbraňami a prakticky okamžite sa vyrojili politici a ďalší ľudia, ktorí prehlásili, že svoju časť viny na tejto tragédii nesú násilné videohry. K tejto kritike sa navyše pripojil aj americký prezident Donald Trump.

A aj keď organizácia ESA reagovala kritikou Trumpa, herní vydavatelia zostali vo svojich vyjadreniach opatrní. Až doteraz. O slovo sa totiž prihlásil šéf vydavateľstva Take-Two Strauss Zelnick, ktorý v rozhovore pre CNBC skritizoval Trumpovu administratívu: „Je to strašná a nezmyselná tragédia. Je zábavné hovoriť o hrách, ale v tomto prípade prišli o život ľudia. Pravdou však je, že je neúctivé voči obetiam a ich rodinám, keď sa ukazuje prstom na zábavu. Zábava je každodenná súčasť ľudských životov a užívajú si ju ľudia po celom svete. No napriek tomu, je problém so zbraňami výlučne americký. A to sa musí zmeniť a zmení sa to iba vtedy, keď sa budeme venovať skutočným problémom.“

Séria Grand Theft Auto patrí práve medzi vydavateľské portfólio Take-Two a preto je jasné, že Zelnick má s podobnými obvineniami veľké skúsenosti, no ak máme byť úprimní, zatiaľ neexistuje žiaden dôkaz, ktorý by hranie hier s takýmito činmi spojil. Skôr sa ukazujú dôkazy o tom, že ľahká dostupnosť zbraní v USA je práve tým faktorom, ktorý prispieva k takýmto tragickým udalostiam.

Na druhej strane však môžeme skonštatovať, že ako šéf herného vydavateľstva by si Zelnick nekydal na vlastný biznis ani keby takéto dôkazy existovali. 

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk