Symbol „krabicových verzií“ hier v USA zomiera. GameStop zatvorí 200 predajní

Symbol „krabicových verzií“ hier v USA zomiera. GameStop zatvorí 200 predajní

 

A ďalšie budú nasledovať.

Herný gigant Gamestop sa naďalej potáca. Spoločnosť, ktorá bola vďaka predaju bazárových hier v minulej generácii konzol na úplnom výslní sa naďalej nedokáže adaptovať na prechod hráčov na digitálnu kúpu hry a generuje stratu za stratou.

Finančný šéf spoločnosti James Bell oznámil, že kvôli strate 415,3 milióna dolárov, ktorú vygenerovali od začiatku tohto roka budú nútení do konca kalendárneho roka zatvoriť 180-200 predajní, ktoré sú dlhodobo najstratovejšie. Navyše, ďalšie predajne postihne rovnaký osud na budúci rok.

To všetko sa udialo po tom, čo pred niekoľkými mesiacmi Gamestop zavrel svoj ThinkGeek online obchod a prepustil 170 zamestnancov, vrátane niekoľkých redaktorov magazínu GameInformer, ktorý patrí tejto spoločnosti: „Máme reálnu možnosť zlepšiť našu ziskovosť tým, že vyčistíme naše predajne. Taktiež zvolíme analytický postup pri hodnotení ďalších obchodov počas nasledujúcich 12-24 mesiacov,“ povedal Bell v rozhovore s investormi.

Tí však sú asi sotva spokojní a akciový trh to dal spoločnosti pocítiť, keď jej hodnota klesla o takmer 20% na 4,19$ za akciu. Čo je však ešte horšie, spoločnosť stále nevie, ako nahradí konštantný prepad vo svojich tržbách a je pokojne možné, že o niekoľko rokov bude Gamestop niečo podobné ako svojho času Blockbuster.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk