„Herné spoločnosti sú nečestné a netransparentné!“ Veľká Britána odporúča reguláciu lootboxov

„Herné spoločnosti sú nečestné a netransparentné!“ Veľká Britána odporúča reguláciu lootboxov

 

Nie je však už trochu neskoro?

Deväť mesiacov trvala analýza Oddelenia Digitálných médií, kultúry, médií a športu vo Veľkej Británii, ktorá sa týkala lootboxov v digitálnych hrách. V nej sú rôzne vyjadrenia herných vývojárov, akademikov a biznismenov a analýza má 84 strán.

Jej odkaz je jasný. Keď sa herné spoločnosti nezačnú správať zodpovedne, bude musieť k ich regulácii pristúpiť vláda. Predseda komisie Damian Collins skritizoval Komisiu zaoberajúcu sa gamblingom vo Veľkej Británii, ktorá nedávno rozhodla, že lootboxy nie sú gamblingom a teda sa ich nemôže týkať legislatíva, ktorá upravuje tieto aspekty.

Podľa Collinsa chýba herným spoločnostiam česť a transparentnosť pri propagovaní týchto mechaník v hrách. Taktiež výrazne skritizoval dlhodobý vplyv týchto mechaník na hráčov a taktiež skritizoval aj systém verifikovania veku používateľov, ktorý je v takýchto produktoch implementovaný.

Je to však ďalší varovný prst pre herný priemysel, ktorý sa niekedy nevie ovládať a zachádza pri monetizácii hráčov priďaleko. A pokojne sa môže stať, že podobne ako Belgicko a Holandsko, aj táto krajina pristúpi k regulácii.

Otázkou však je, či už nie je trochu neskoro, hlavne vzhľadom na to, že konkrétne lootboxov sa už drvivá väčšina vydavateľov a vývojárov zbavila v prospech priameho nákupu virtuálnych predmetov. Dá sa očakávať, že pokiaľ sa vlády začnú venovať tomu, herní vydavatelia nájdu ďalšiu „get rich quick“ schému.

Zdroj: GamesIndustry.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk