Zástupca Google Stadia: Mnoho hráčov nevie, že Stadia bude zdarma

Zástupca Google Stadia: Mnoho hráčov nevie, že Stadia bude zdarma

 

A nie je to tak problém Googlu?

Vydanie služby Google Stadia sa blíži. Aj keď zatiaľ neexistuje konkrétny dátum, Google tvrdí, že Stadiu vydá v priebehu novembra tohto roka. Samozrejme, nie v našej krajine. Tá si bude musieť trochu počkať.

Lenže marketing služby sprevádza jeden veľký chaos. Google nevie sám jasne vysvetliť čo môžeme od služby očakávať, načo je členstvo Stadia Pro a ako to bude celé fungovať. Niekoľko mesiacov sa po internete šírili správy, že Stadia Pro bude vlastne ako Xbox Game Pass a že ponúkne hromadu hier, ku ktorým budete mať prístup za jeden mesačný poplatok. To však Google vyvrátil. Rovnako ako vyvrátil to, že na Stadii si nebudete musieť kupovať hry.

Čiže. Momentálne to vyzerá tak, že Stadia Pro vám ponúkne vyššie rozlíšenie, viac FPS a hru/hry zdarma podobne ako Xbox Live Gold alebo Playstation Plus. Base verzia Stadie však príde až v roku 2020. Zástupca spoločnosti Google John Justice však prezradil, že na rozdiel od konkurencie nebudú hráčom účtovať za prístup k multiplayeru ako Nintendo, Sony a Microsoft.

„Normálne si musíte kúpiť konzolu alebo herný počítať a keď chcete hrať na viacerých obrazovkách tak aj viac počítačov. Toto je vrstva hardvéru ktorá existuje. My ponúkame hardvér, ktorý je lepší ako súčasné konzoly a to zdarma. A to je cool."

„A to isté platí aj pre Pro predplatné. Je to iba niečo navyše, niečo ako PS Plus alebo Live Gold. Oni vám dajú hry navyše a nejaké funkcie navyše. No my robíme niečo iné. Okrem toho, že vám poskytneme hardvér na hranie, tak vás nebudeme blokovať pri online hraní.“

Uvidíme, či to presvedčí aj ostatné spoločnosti, aby upustili od plateného multiplayeru. Microsoft na jednej strane už aj teraz viac tlačí na GamePass Ultimate, ktorý okrem multiplayeru ponúka aj stovky hier za jeden mesačný poplatok a navyše aj hry zdarma každý mesiac cez Games With Gold.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk