Proti lootboxom vystúpili aj predstavitelia Anglikánskej cirkvi

Proti lootboxom vystúpili aj predstavitelia Anglikánskej cirkvi

Upozorňujú na nebezpečenstvá.

Lootboxy momentálne čelia vo Veľkej Británii veľkej kritike. Na jednej strane barikády stoja zákonodarcovia a ďalšie vládne inštitúcie a na strane druhej stoja herní vydavatelia reprezentovaní organizáciou ESA, ktorým ide o nemalé zisky.

K problematike lootbxov v hrách sa však vyjadrila aj Anglikánska cirkev prostredníctvom Biskupa St. Albans, Dr. Alana Smitha, ktorý prezradil, že herné spoločnosti „zaplavujú trh“ hrami, ktoré škodia deťom tým, že im dávajú v nízkom veku ochutnať hazard. Podľa neho táto forma hrania vrhá veľký temný tieň na farebný svet detského života.

Žiada tak, aby vláda zakázala predaj hier deťom, pokiaľ v sebe obsahujú náhodné digitálne predmety, pretože podľa neho je to „cesta ku gamblingu.“ Každá takáto hra by mala byť predávaná iba osobám starším ako 18 rokov a na krabici by malo byť jasne napísané, že ide o produkt obsahujúci gambling.

Smith, ktorý je taktiež hovorcom Anglikánskej cirkvi taktiež okomentoval stanovisko výboru (o ňom sme vás informovali v samostatnom článku, ktorý si môžete prečítať nižšie): „Závery výboru potvrdzujú to, čo rodičia a opatrovníci vedia: nevinné hry so šancou na výhru menia detskú nevinnosť na bránu ku gamblingu. Hry by mali byť miesto na zážitok a objavovanie, nie miestom, kde spoločnosti zarábajú milióny na úkor detí.“

„Vítam preto jasné stanovisko o škodlivých vplyvoch, ktoré tieto prakticky prinášajú, rovnako ako závery NHS a postoj Svetovej zdravotníckej organizácie o poruchách spôsobených hraním. Je potrebný okamžitý zásah vlády, ktorá nesmie zaspať za volantom.“

Zdroj: Telegraph

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk