Predávanie digitálnych hier je v rozpore s právnymi predpismi EÚ, tvrdí ISFE

Predávanie digitálnych hier je v rozpore s právnymi predpismi EÚ, tvrdí ISFE

 

Toto ešte bude zamotané.

Minulý týždeň rozhodol prvostupňový francúzsky súd v spore so spoločnosťou Valve a organizáciu UFC-Que Choisir, že užívatelia by mali mať právo predávať svoj digitálny softvér a konkrétne v prípade Steamu aj hry. Ide o rozhodnutie, ktoré môže mať obrovský dopad na budúcnosť digitálnej distribúcie a viac o obsahu tohto rozhodnutia si môžete prečítať tu.

Pre herných vydavateľov a prevádzkovateľov digitálnych obchodov (PS Store, Xbox Store...) to môže byť rana pod pás, pretože už niekoľko rokov sa snažili odstrániť z herného biznisu možnosť predávať kúpenú hru, najprv cez online passy a teraz cez prechod na digitálnu distribúciu. A preto sa nie je čo čudovať, že organizácia, ktorá ich zastupuje má na rozhodnutie francúzskeho súdu dosť kritický názor.

Podľa Simona Littla, šéfa Interactive Software Federation of Europe (ISFE) je toto rozhodnutie v rozpore so zaužívanými právnymi predpismi Európskej Únie: „Francúzske rozhodnutie je v rozpore so zaužívanými právnymi predpismi Európskej Únie, ktoré rozoznávajú potrebu ochraňovať digitálne verzie pred možnou ľahkou reprodukciou na internete. Toto rozhodnutie nepodporuje hráčov, ale negatívne ovplyvní investície do vytvárania, produkcie a publikácie nie len videohier ale celého digitálneho zábavného priemyslu v Európe. Keď Európski tvorcovia nemôžu ochraňovať svoje investície a IP, vplyv tohto rozhodnutia na priemysel a konzumentov bude katastrofálny.“

Ako sme spomínali v predchádzajúcom článku, Valve sa voči tomuto rozsudku odvolalo a preto budeme celú situáciu sledovať.

Zdroj: ISFE.eu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk