Skvelá stratégia Northgard prichádza po PC konečne aj na konzoly

Skvelá stratégia Northgard prichádza po PC konečne aj na konzoly

 

Kvalitných stratégií je na konzolách ako šafránu, nie je ale treba hádzať flintu do žita. Toto konštatovanie prichádza zmeniť kritikou veľmi kladne prijatý titul Northgard.

Ak ste skalným fanúšikom strategických hier, pravdepodobne vlastníte herný počítač, kde si môžete do sýtosti užívať množstvo skvelých titulov. Ak však vlastníte iba konzolu a radi by ste si tiež zahrali niečo z tohto žánru, máme pre vás dobrú správu.

Herný titul Northgard vyšiel na PC (Steam) ešte začiatkom minulého roka (v súčasnosti si ho môžete zaobstarať v 50 % zľave, za prijateľných 13,99 €). Od tej doby si hra našla mnoho fanúšikov a zbierala prevažne pozitívne recenzie a hodnotenia. Hru majú na svedomí vývojári z francúzskeho štúdia Shiro Games, ktoré ju teraz prináša aj majiteľom konzol.

Northgard je stratégia, ktorú mnohí hráči prirovnávajú k sérii Age of Empires, čo je samo o sebe chvályhodné porovnanie. Je pretkaná severskou mytológiou, pričom hráči si vyberajú jeden z vikingských klanov, za ktorý budú ďalej hrať. Vašou úlohou bude objavovať a zakladať nové teritória, ktoré sa hemžia mnohými neobjavenými bohatstvami a magickými nepriateľmi, od vlkov po nemŕtvych bojovníkov a veľkolepých drakov. Cestou k získaniu slávy a prepísaniu histórie budete musieť dôkladne nakladať s rôznymi zdrojmi a zásobami, obchodovať s inými klanmi, bojovať alebo uzatvárať prímerie s vašimi rivalmi a dobýjať nehostinné územia.

Hra bude na konzolách PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch obsahovať rovnaký obsah ako základná verzia, dostupná na Steame. To znamená základnú verziu hry, vrátane updatov Ragnarok a Relics - šesť klanov, obsiahlu príbehovú kampaň, online kooperáciu, obsahujúcu rôzne mapy, vrátane apokalypticky ladenej Ragnarok. Vývojári zároveň uisťujú majiteľov konzol, že gameplay je plne prispôsobený ovládaniu na príslušných controlleroch.

Hra Northgard vyšla na Nintendo Switch 26. septembra 2019. Na konzoly PlayStation 4 a Xbox One sa jej dočkáme o týždeň neskôr, konkrétne 3. októbra 2019.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk