Konečne niečo praktické aj pre nás hráčov. Otvorili prvú kliniku na liečenie závislosti od hier v Británii

Konečne niečo praktické aj pre nás hráčov. Otvorili prvú kliniku na liečenie závislosti od hier v Británii

 

Dočkáme sa podobnej aj na Slovensku?

Na začiatok menší test.

  1. Myslíte, že ste závislí na hrách?
  2. Často rozmýšľate nad hrami, ktoré momentálne hrávate?
  3. Doslova sa trasiete od vzrušenia, keď práve spúšťate novú hru?

Ak ste na otázky odpovedali NIE, ÁNO a ÁNO, tak v tom prípade máme pre vás skvelé správy. Ste zrelí na návštevu prvej kliniky zameriavajúcej sa na liečbu na hrách závislých detí a mladých ľudí NHS nachádzajúcej sa v Londýne. Blahoželáme! :)

Ak ste trafili minimálne jednu odpoveď, pre istotu by ste sa mali dať odborne vyšetriť, pretože máte nábeh na vážne problémy. Aj v tomto prípade každopádne blahoželáme!

Prvá klinika zameriavajúca sa na liečbu závislosti na hrách bola otvorená v Londýne ako reakcia na májové klasifikovanie závislosti na hrách ako duševnej poruchy. Na pacientov čaká odborné vyšetrenie, posúdenie stavu a stanovenie liečebných postupov. Ak žijete v Británii a chcete kliniku navštíviť, no z nejakých dôvodov sa obávate navštíviť priamo budovu, môžete požiadať o konzultácie cez Skype.

Vo svojej podstate nejde o prvú takúto vôbec, no o prvú kliniku NHS, teda National Health Service, čo predstavuje štátne zdravotníctvo vo Veľkej Británii. Znamená to, že závilosť na počítačových hrách sa dostala už aj pod dohľad samotného štátu a to je už vážna situácia.

Mimochodom, úvodný test a jeho vyhodnotenie neboli myslené ako vtip.

Zdroj: PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk