Blizzard sa schováva pred kritikou hráčov, no ticho protestujú aj zamestnanci

Blizzard sa schováva pred kritikou hráčov, no ticho protestujú aj zamestnanci

 

Peniaze sú peniaze.

Včera sme vás informovali o nešťastnej udalosti, kedy bol pro hráč Hearthstone zabanovaný a bola mu odoprená výhra z turnaja kvôli tomu, že ako rodák z Hong-Kongu vyjadril podporu súčasným protičínskym protestom, ktoré tam trvajú už vyše mesiaca. A odôvodnenie štúdia neznelo príliš presvedčivo a skôr sa to javí ako dôvod, ako si nepohnevať Čínsku vládu.

A pochopenie nenašli ani u hráčov a dokonca ani u niektorých svojich zamestnancov. Viacero skupín na rôznych sociálnych sieťach vyzýva na bojkot hier od Activisionu, Blizzardu a Kingu a Blizzard subreddit na sociálnej sieti Reddit včera doslova horel. Moderátori sa tak rozhodli celý subreddit zneprístupniť verejnosti, pričom ako dôvod uviedli práve situáciu s Ng Waiom: „Zabanovanie so sebou prinieslo veľkú...povedzme že diskusiu.“

Pred týmto „dočasným vypnutím“ subredditu sa tam vyskytovali stovky vlákien, pričom niektorí zachádzali tak ďaleko, že sa Blizzardu vyhrážali. Po niekoľkých hodinách však moderátori subreddit znova sprístupnili, no ako môžete sami vidieť, situáciu to nezlepšilo.

Trochu tichšie sa k celej situácii vyjadrili aj zamestnanci Blizzardu. V sídle štúdia v Irvine, Kalifornii sa totiž nachádza socha a na podstavci sú vyryté hlavné hodnoty štúdia, ktoré si môžete prečítať aj na stránke Blizzardu

Niekto zo zamestnancov však dvojicu týchto „hodnôt“ prekryl prázdnym papierom, čím chcel pochopiteľne naznačiť, že niekto vodu káže a víno pije.

Konkrétne boli prekryté tieto dve hodnoty:

Great ideas can come from anywhere. Blizzard Entertainment is what it is today because of the voices of our players and of each member of the company. Every employee is encouraged to speak up, listen, be respectful of other opinions, and embrace criticism as just another avenue for great ideas.

EVERY VOICE MATTERS

Everywhere on the planet there are people who play Blizzard Entertainment games. While respecting the cultural diversity that makes people unique, we strive to grow and support our global gaming community. We also seek the most passionate, talented people in the world to enrich our company and help us forge the future vision of Blizzard Entertainment.

THINK GLOBALLY

Dá sa predpokladať, že Blizzard už žiadne stanovisku k situácii nevydá a pravdepodobne počká, kým táto kauza prehrmí. Obraz tohto legendárneho štúdia však v očiach mnohých nepochybne utrpel.

Zdroj: Kotaku/PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk