Na tohtoročnom Blizzcone bude horúco: „Správanie Blizzardu je otrasné, ale neprekvapuje.“

Na tohtoročnom Blizzcone bude horúco: „Správanie Blizzardu je otrasné, ale neprekvapuje.“

 

Zamestnanci Blizzardu protestujú.

Kto by to povedal, že ban jedného pro hráča Hearthstone kvôli vyjadreniu svojho názoru spôsobí takúto vlnu. No je to tak. Blizzardu, ktorý chce očividne zostať v priazni Čínskej vlády sa rozhodol zabanovať na rok hráča s prezývkou Blitzchung a odobrali mu aj peňažnú výhru z turnaja. Všetko kvôli tomu, že podporil protesty obyvateľov Hong Kongu. A vyhodili aj dvoch casterov z podujatia.

Lenže proti Blizzardu je teraz nie len herná komunita, ale očividne aj vlastný zamestnanci. Podľa informácií magazínu Daily Beast sa včera uskutočnilo v sídle spoločnosti protestné zhromaždenie, na podporu Blitzchunga a na vyjadrenie kritiky voči vrcholovým predstaviteľom legendárneho štúdia: „Správanie Blizzardu je otrasné, ale neprekvapuje nás. Blizzard zarába v Číne veľké množstvo peňazí a je tak v divnej pozícii, kedy sa nemôže riadiť svojimi hodnotami,“ povedal jeden zo zamestnacov.

Ďalší z nich volil tvrdšie slová: „Je to začiatok novej éry v Blizzarde. Pri podnikaní v Číne je ľahšie ignorovať autoritárstvo vlády, pretože nás maximálne žiadali o to, aby sme odstránili kostry z hier. Teraz je však situácia vážnejšia a to čo bolo niekedy jasné je teraz oveľa menej zrejmé.“

Na protest odišiel aj populárny caster turnajov hry Brian Kibler, ktorý to oznámil cez Twitter

To však nie je všetko. Niektorí ľudia sa rozhodli na protest požiadať o zrušenie svojich účtov v službe Battle.net a voči Blizzardu panuje v rôznych kútoch internetu nevraživá atmosféra. A ani túto situáciu nevyriešili celkom ideálne, pretože po chvíli začali niektorí užívatelia hlásiť, že Blizzard začal aktívne blokovať žiadosti o zrušenie účtov.

A „najvtipnejšie“ na celej situácii je to, že už o niekoľko týždňov sa koná oslava Blizzardu v podobe Blizzconu 2019. Asi ťažko čakať, že táto situácia do 31. októbra prehrmí a taktiež sa neočakáva, že by štúdio spravilo 180° otočku vo svojom správaní. Z oslavy štúdia Blizzard tak môže byť pokojne protestné fiasko.

A to si údajne chcelo štúdio udobriť hardcore hráčov a fanúšikov po minuloročnom fiasku. Zdá sa však, že tohtoročný Blizzcon bude stáť za to. Akurát nie kvôli pozitívnym dôvodom.

Zdroj: DailyBeast/Twitter/PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk