Napriek sľubu, že nebudú potrestaní udelil Blizzard ban na 6 mesiacov ďalším hráčom

Napriek sľubu, že nebudú potrestaní udelil Blizzard ban na 6 mesiacov ďalším hráčom

 

Sľuby sa sľubujú...

Sága okolo banu Blitzchunga vybuchla pred vyše týždňom a krásne sa na nej ukázalo pokrytectvo spoločnosti Blizzard, ktorá jedno hlása a druhé robí. A teraz prichádza ďalší dôkaz, že pre Blizzard sú slová iba to...slová.

Totižto deň po tomto bane sa hral zápas, ktorého sa zúčastnili hráči American University tímu a tí vyjadrili Blitzchungovi podporu tým, že držali do kamery nápis: „Free Hong Kong, Boycott Blizz.“ Tím sa následne vzdal účasti na ďalších fázach turnaja v Hearthstone ako formy protestu voči Blizzardu. Ten prisľúbil, že zostanú nepotrestaní – až doteraz.

Všetci traja totiž dostali od Blizzardu ban na 6 mesiacov, pričom Blizzard citoval rovnaký paragraf pravidiel svojho e-športu, 7.1B. „Počas 4 týždňa Fall 2019 Hearthstone Collegiate Championships traja hráči GiantDwarf, TJammer a Xcelsior porušili pravidlá sekcia 7.1.B o správaní, ktoré narušuje oficiálne vysielania elektronických športov.“

Napriek banu však dotknutí hráči tvrdia, že svoje konanie neľutujú a taktiež aj to, že tušili, že nakoniec budú potrestaní. Otázkou je, či to pomôže imidžu samotného Blizzardu, hlavne s ohľadom na blížiaci sa Blizzcon. 

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk