2. kapitola Fortnite prišla v pravý čas. Hra sa totiž v zárobkoch postupne prepadala

2. kapitola Fortnite prišla v pravý čas. Hra sa totiž v zárobkoch postupne prepadala

 

Svieži vietor privedie hráčov späť.

Spoločnosť SuperData uverejnila rebríček najziskovejších hier v mesiaci september a z neho je zrejmých niekoľko zaujímavých vecí.

  • Borderlands 3 sa napríklad stal druhou najziskovejšou hrou na PC a prekonala ju iba hra Dungeon Fighter Online. Navyše, hra predala naprieč všetkými digitálnymi platformami 3,3 milióna kópií, pričom priemerná cena jednej predanej kópie bola 69$ (kvôli predaju Deluxe Edition). S predajom fyzických kópií na konzolách hra určite atakuje pozície najpredávanejších hier v roku.
  • Hlavy v smútku (nie naozaj) mali však pravdepodobne v štúdiu Epic Games. Príjmy Fortnite totiž neustále klesajú a oproti minuloročnému Septembru zaznamenali pokles o 43% a išlo o najhorší mesiac v hre od Novembra 2017. Zdá sa teda, že nová kapitola prišla presne v pravú chvíľu.
  • Superdata zaznamenal aj fakt, že séria FIFA zažila medziročný pokles príjmov, čo bolo spôsobené tým, že hráči míňajú menej za mikrotransakcie v hre. Hre to však aj tak stačilo na to, aby sa dostala na druhé miesto v zárobkoch konzolových hier.
  • Nárast príjmov však zažila NBA 2K20, ktorá oproti NBA 2K19 v minulom roku narástla o 6%.

Celý rebríček si môžete pozrieť nižšie

Zdroj: SuperData

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk