Uplynulo 5 rokov od vzniku tohto legendárneho herného meme

Uplynulo 5 rokov od vzniku tohto legendárneho herného meme

 

Tak ho oslávte spolu s nami neustálym stláčaním klávesy F na vašej klávesnici. 

Pred piatimi rokmi vyšiel očakávaný diel Call of Duty, Advanced Warfare od štúdia Sledgehammer. A zatiaľ čo hra ponúkla solídnu kampaň vo futuristickom prostredí, tak pre nefanúšikov série priniesla jeden moment, ktorý sa stal synonymom tejto hry a ktorého odkaz budeme odovzdávať aj ďalším generáciám.

Počas úvodnej misie (ehm SPOILERS) totiž zomrie kamarát hlavnej postavy, Jacka Mitchella a on sám príde o časť ruky. Následne však prichádza legendárna scéna, kedy je Mitchell na pohrebe a všetci naokolo vzdávajú jeho mŕtvemu kamarátovi úctu a teraz je rad na ňom. A na obrazovke sa objavuje „Press F to Pay Respects“

Následne hráč stlačí F a hlavná postava sa dotkne rakvi. A tak sa zrodilo meme, ktoré nás bude sprevádzať ešte veľmi dlhú dobu. Takže ak uvidíte na hocijakej internetovej stránke všade samé F, tak budete vedieť, odkiaľ to pochádza. A pre tých neskôr narodených prikladáme video.

Dá sa povedať, že toto je presne tá situácia, kedy vývojári chceli scénou niečo povedať, ale hráči si to vyložili úplne inak.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk