Recenzentka z GameSpotu zatočila s hejterom: Vulgárny odkaz preposlala jeho mame

Recenzentka z GameSpotu zatočila s hejterom: Vulgárny odkaz preposlala jeho mame

 

Najjednoduchšie riešenia sú niekedy tie najlepšie. Svoje by o tom vedela povedať 25-ročná Kallie Plagge, redaktorka webu GameSpot, ktorej kritika hry Days Gone sa nestretla s pochopením.

Exkluzivite na konzolu PlayStation 4 udelila vo svojej recenzii 50 percent, resp. 5 z desiatich. Svoje rozhodnutie v článku, samozrejme, zdôvodnila, no to nič nezmenilo na tom, že jej hodnotenie výrazne vyčnievalo z davu. U nás, napríklad, Days Gone získalo takmer plný počet bodov, teda štyri hviezdičky z piatich. Jediné, čo nám naozaj prekážalo, bola optimalizácia, išlo však takpovediac o nemalý defekt, preto muselo klesnúť aj výsledné hodnotenie.

Na agregátore hodnotení Metacritic si titul u profesionálnych recenzentov zarobil skóre 71 a 80 u fanúšikov. A práve tí začali Kallie „nakladať“. Pod jej recenziou na Days Gone sa nazhromaždili stovky negatívnych komentároch a situácia dokonca zašla tak ďaleko, že jej ješitní fanúšikovia písali aj na Facebooku. Jeden z nich to v očiach mladej redaktorky prepískol natoľko, že sa rozhodla konať.

„Chlapi si chceli nájsť ospravedlnenie pre svoje sexistické reči,“ okomentovala Kallie situáciu, nepripúšťala si teda, že by ofenzívne správy súviseli len s jej profesionálnym úsudkom (čo je, vzhľadom na jej predchádzajúce zlé skúsenosti, pochopiteľné – viac sa dočíte v závere článku). Spomedzi všetkých ju najviac vytočil istý Ryan, ktorý jej napísal, že je „sviňa“ a mala by už konečne, s prepáčením, „držať hubu“.

Namiesto toho, aby sa znížila na jeho úroveň, však novinárka zvolila oveľa šikovnejšiu „pomstu“. Na Facebooku si poľahky vyhľadala profil Ryanov matky, spravila si kópiu vulgárneho odkazu jej syna a všetko jej poslala so slovami, že ona ju síce nepozná, ale jej syn áno.

Čerešničkou na torte je reakcia dotyčného rodiča. Ryanova mama totiž Kallie napísala, že ju to veľmi mrzí – a že dá svojho synáčika „do laty“. Zarážajúce na celej veci je aj to, že verbálne agresívny Ryan má v skutočnosti 37 rokov, ako prezradila jeho mama, nejde teda o žiadneho hormonálne nevyrovnaného tínedžera.

Tento prípad však nie je v prípade Kallie prvým medializovaným. V roku 2016 sa totiž, ešte počas práce pre IGN, oficiálne sťažovala na sexuálny harasment na pracovisku. Ten mal prichádzať zo strany jedného z editorov. Známa spoločnosť, jedna z najväčších zaoberajúcich sa hernou žurnalistikou, však žiadne razantnejšie kroky okrem presadenia dotyčného zamestnanca nepodnikla. Kallie napokon po niekoľkých mesiacoch IGN opustila a začala pracovať práve v GameSpote.

Ako by ste sa na mieste Kallie zachovali vy? Nechali by ste to tak alebo by ste sa „neudržali“?

Zdroj: hatefree.cz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk