Čína pritvrdzuje voči mladým hráčom: Nastavila limit na 90 minút denne

Čína pritvrdzuje voči mladým hráčom: Nastavila limit na 90 minút denne

 

Výchova priamo z hora.

U nás je asi ťažko predstaviteľné, že by predstavitelia vlády prikazovali, kedy a ako dlho sa môžeme hrať. To je v drvivej väčšine prípadov v kompetencii rodičov. Lenže Čína je iná. A štátny aparát má v krajine oveľa tvrdšiu a oveľa rozhodnejšiu ruku, ako je to u nás. A ich nové pravidlá a obmedzenia sa dotknú všetkých, ktorí ešte nedosiahli plnoletosť a majú záľubu v hraní hier.

Čínska vláda totiž začala voči závislosti na videohrách bojovať novými opatreniami. Tie hovoria, že všetci mladiství do 18 rokov života sa môžu hrať iba v čase od 8:00 do 22:00 a iba 90 minút denne počas pracovného týždňa. Počas víkendu obmedzenie hodín zostáva, no čas, ktorý môžu stráviť hraním sa zvyšuje na 180 minút.

To však nie je všetko. Ak majú mladiství záľubu v mikrotransakciách, tak vláda zaviedla obmedzenie míňania peňazí na virtuálne predmety na 57$ za mesiac.

A ako chcú tieto obmedzenia uplatniť? Každý obyvateľ krajiny pod 18 rokov sa bude musieť zaregistrovať k hraniu hier cez svoje reálne meno/priezvisko a identifikačné číslo a až potom ho systém pustí ďalej. Tak sa budú kontrolovať nie len hodiny hrania, ale aj spomínané míňanie peňazí na mikrotransakcie.

Hry vo všeobecnosti to majú v Číne ťažké. Sú totiž ľahkým cieľom kritikov a na to, aby ste svoju hru na tento trh dostali, musíte prekonať obrovské právne prekážky. Napriek tomu sa tam však spoločnosti chcú dostať, pretože Čína je potencionálne veľmi lukratívny trh, ktorý vyprodukoval 33 miliárd dolárov tržieb za minulý rok a kde sídli najväčší herný vydavateľ na svete (Tencent).

Prezident Číny Xi Jinping už niekoľkokrát spomenul videohry v súvislosti so zhoršujúcim sa zrakom mládeže a taktiež v súvislosti so zdravím a neschopnosťou zvládať štandardný život a vzdelanie.

Zdroj: Washington Post

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk