Youtube novými podmienkami straší tvorcov obsahu

Youtube novými podmienkami straší tvorcov obsahu

 

Veľmi kontroverzný nový odstavec.

Keď sa spýtate prakticky každého tvorcu obsahu na Yotube na to, aké majú skúsenosti so službou ako takou, tak asi veľa pekného slova nenájdete. No konkurencia prakticky neexistuje a tak sa musia títo tvorcovia uspokojiť s tým, čo majú. Výsledkom sú tak konštantné spory o „nahlasovanie“ videí a ďalšie problémy, ktoré sa väčšinou týkajú peňazí. Teraz však možno pribudne ďalší.

Youtube totiž aktualizoval podmienky používania, ktoré vstúpia do platnosti 10. decembra. Tieto podmienky však obsahujú jednu klauzulu, ktorá môže veľkým spôsobom ohroziť uchovanie videí na službe Youtube.

Po novom totiž spoločnosť získava právo vymazať Youtube kanál alebo zneprístupniť časť služby v prípade, že je už pre firmu „komerčne neudržateľné.“ Konkrétne sa píše: „Youtube môže zrušiť váš prístup, alebo prístup Google účtov ku všetkým, alebo niektorým častiam služby na základe vlastného uváženia a v prípade, že poskytovanie služieb nie je komerčne udržateľné.“

Youtube však tvorcov obsahu upokojuje, že o takomto kroku budú s dostatočným predstihom upozornení.

V praxi to znamená, že keď váš kanál nebude pre Youtube dostatočne ziskový, tak ho môžu jednoducho zrušiť a vaše videá spolu s ním.

Zdroj: Youtube TOS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk