Tvorcovia hier sa boja, že Google jedného dňa svoju Stadiu jednoducho zruší

Tvorcovia hier sa boja, že Google jedného dňa svoju Stadiu jednoducho zruší

 

A tým pádom zruší aj vaše hry.

Google sa snaží presadiť v hernom biznise, no ide na to úplne inak ako konkurencia. Jadrom jeho služieb bude totiž streamovanie. Lokálne hranie vo svete Google Stadia neexistuje vôbec, čo pochopiteľne vzbudzuje skepticizmus. Ideme totiž do neprebádaných vôd a mnohí poukazujú na tendenciu spoločnosti Google rušiť projekty, pokiaľ sa nestanú okamžitým úspechom. A zdá sa, že hráči nie sú jediní.

Vývojárka Gwen Frey, ktorá vytvorila jednu zo Stadia launch hier Kine totiž povedala, že rovnaký strach panuje aj medzi hernými vývojármi: „Najväčší strach vývojárov ohľadom Stadie je to, že jedného dňa ju Google zruší. Nikto nehovorí, že streamovanie nebude fungovať, alebo že streamovanie nie je budúcnosť. Prakticky každý predpokladá, že pri streamovaní hier nakoniec skončíme. No otázkou je, či dovtedy bude Stadia fungovať.

Frey prezradila, že dáta naznačujú, že Stadia funguje bezproblémovo v ideálnych podmienkach, no otázne je, ako bude služba fungovať v reálnej prevádzke. No ak sa osvedčí, tento strach by mal postupne pominúť.

„Pracovať v technologickom priemysle vyžaduje to, aby ste robili odvážne rozhodnutia a skúšať veci bez ohľadu na to, že môžete zlyhať. A áno, Google zrušil veľké množstvo projektov. No zároveň mám vo vrecku Pixel telefón, používam Google Maps a sem som prišla preto, lebo Google Calendar mi to cez Gmail pripomenul. Nie je to tak, že Google zrušil všetko čo vytvoril.“

Faktom zostáva, že keby sa Google jedného krásneho dňa rozhodol, že do herného priemyslu nechce viac investovať, tak skončí aj možnosť hrať hry cez Stadiu. Nemaľujme však čerta na stenu a počkáme si na to, ako sa bude službe dariť.

Zdroj: ArsTechnica

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk