Valve už čoskoro ohlási novú Half-Life hru

Valve už čoskoro ohlási novú Half-Life hru

 

Netešme sa však predčasne.

Už by sa aj patrilo. Od vydania Half-Life 2 ubehlo už 15 rokov a tretí diel stále v nedohľadne. A teraz máme pre vás dobrú a zlú správu. Podľa informácií z viacerých zdrojov Valve už čoskoro ohlási novú Half-Life hru. Zlou správou je to, že pravdepodobne pôjde o VR hru.

Leaker, ktorý predčasne odhalil aj existenciu DOTA Underlords totiž prišiel s informáciou, že Valve chystá ohlásenie hry Half-Life: Alyx, ktorý sa bude venovať práve tejto postave a bude exkluzívnou pre VR zariadenia (bližšie nekonkretizované). Jeden nemenovaný vývojár sa k tejto exkluzivite vyjadril: „Boli by sme radi, keby sme vytvorili aj verziu, ktorú môžete hrať s klávesnicou a myšou, no projekt začal pri explorácii VR systémov a hra tam aj zostala.“

Tento leak súhlasí s predchádzajúcim tvrdením Valve, že chystajú veľkú hernú sériu vo VR podobe a to ešte v tomto roku.

Kedy to však bude? Ďalší leak naznačuje, že k ohláseniu hry by mohlo prísť 12. decembra na odovzdávaní The Game Awards. Vieme, že producent tejto show Geoff Keighley má veľmi blízko k Half-Life sérii a preto sa zdá pravdepodobné, že ak príde k ohláseniu ešte v tomto roku, tak toto podujatie je ideálna príležitosť. Navyše, na Discord niekto leakol údajný prepis scenára show The Game Awards, kde sa spomína názov hry a aj to, že vydanie hry je naplánované na rok 2020.

Tak uvidíme. V prípade Half-Life totiž určite platí, že neuveríme, pokiaľ neuvidíme.

Zdroj: Reddit/GoogleDocs/PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk