Stadia vám zablokuje prístup k hrám, ktoré ste si kúpili v zľave, keď prestanete platiť Stadia Pro
Update

Stadia vám zablokuje prístup k hrám, ktoré ste si kúpili v zľave, keď prestanete platiť Stadia Pro

 

Google...Čo do pekla?...

Ako inak nazvať toto ako fail? Taliansky Twitter účet novospustenej služby Google Stadia totiž odhalil jednu závažnú informáciu, kvôli ktorej sa pravdepodobne budete škrabať pravou rukou na ľavom uchu.

Zákazník sa prostredníctvom sociálnej siete Twitter spýtal, čo sa stane, keď si prestane platiť členské Stadia Pro. Narážal pri tom hlavne na hry, ktoré sú vrámci predplatného zdarma a taktiež aj na zľavy, ktoré sú exkluzívne pre Stadia Pro členov.

A odpoveď bola, že zákazník v takomto prípade stratí prístup ku všetkým takýmto hrám.

Playstation 4, Xbox One a Nintendo Switch momentálne fungujú tak, že keď získate hry zdarma a skončí vám predplatné prémiovej služby, tak k týmto hrám zdarma stratíte prístup, pokiaľ si ho neobnovíte. Ani jedna služba vás však nenechá platiť opäť za hru, ktorú ste si kúpili vďaka zľave, ktorá plynula z aktívneho predplatného.

Aby sme to vysvetlili lepšie, tak použijeme príklad. Ak ste členom Playstation Plus, tak máte špeciálnu zľavu na Assassin’s Creed Odyssey vo výške 80%. Kúpite si ho a ak vám na ďalší deň skončí Playstation Plus, tak môžete veľmi jednoducho hrať Odyssey ďalej.

No podľa toho, čo tvrdí oficiálny účet Stadie, ak taký istý proces spravíte pri službe Google Stadia, tak po uplynutí Pro predplatného stratíte prístup k Assassin’s Creed Odyssey a budete si ho musieť kúpiť znova za plnú sumu.

Ehm. Celkom odvážny krok, čo poviete? My osobne dúfame, že toto je iba kanadský žartík, alebo sa zákazník a pracovník podpory zle pochopili.

UPDATE: Google našťastie opravil svoje predchádzajúce vyjadrenie a hry, ktorí si kúpite vďaka zľave v Pro členstve vám samozrejme ostanú. Článok sme nechali v pôvodnom znení

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk