• Hlavná stránka
  • Ostatné
  • Novinky
  • Keď sa ani kamarátovi nedá veriť: V Číne bola predaná online postava v hodnote 1,26 milióna eur za smiešnych 499€
Keď sa ani kamarátovi nedá veriť: V Číne bola predaná online postava v hodnote 1,26 milióna eur za smiešnych 499€

Keď sa ani kamarátovi nedá veriť: V Číne bola predaná online postava v hodnote 1,26 milióna eur za smiešnych 499€

 

Nikomu radšej svoje účty nedávajte.

Celkom vtipný herný prípad sa stal v Číne, kde jeden z hráčov MMORPG hry Justice Online zažaloval svojho kamaráta za to, že predal jeho herný účet, keď mu ho poskytol, aby sa na ňom mohol hrať. Ten bol následne predaný za 3888 Jüanov (v prepočte približne 499€) a to bez vedomia jeho majiteľa, čo samozrejme spôsobil spomínaný kamarát.

Problém? Odhliadnuc od toho, že predal niečo, čo nebolo jeho, tak asi ten najväčší problém je to, že tento účet mal hodnotu vyše 1,26 milióna €. A tak samozrejme nasledovala žaloba.

V nej obžalovaný vysvetlil, že sa snažil tento účet predať za 388 tisíc Jüanov (vyše 49 tisíc €), no asi sa pomýli v desatinnej čiarke, čo spôsobilo veľmi nízku predajnú cenu účtu, na ktorú sa samozrejme okamžite niekto ozval. Odôvodnil to únavou, ktorú zažíval po dlhom neustálom hraní hry.

Vydavateľ hry, spoločnosť NetEase však po spustení žaloby tento predaj zrušila a tento neuveriteľne drahý online účet vrátila svojmu majiteľovi. Poškodeným sa tak stal kupec tohto účtu, ktorý zrazu nemal ani peniaze, ktoré zaplatil a ani účet, no Čínske súdy prikázali podvodníkovi, aby zaplatil kupcovi pokutu vo výške 90 tisíc Jüanov (vyše 11,5 tisíca €), takže vo výsledku na tom dokonca celkom pekne zarobil.

Poučenie je však jasné. Svoj online účet nedávajte nikomu, ani svojmu kamarátovi.

Zdroj: SCMP

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk