Koncoročná nádielka noviniek z dielne HP a Omen by HP

Koncoročná nádielka noviniek z dielne HP a Omen by HP

 

Koniec roka sa pomaly, ale isto, blíži, čo znamená najmä sviatky, čas darčekov a tým pádom aj snaha spoločností predstaviť a zákazníkom priblížiť nielen tie najnovšie produkty, no aj tie najzaujímavejšie zariadenia. Štvrtkové zachmúrené a miestami daždivé ráno sme preto veľmi radi strávili na neformálnom stretnutí so zástupcami spoločnosti HP, kde sme si mali možnosť vypočuť o tom, čo si pre svojich fanúšikov na koniec roka pripravili.

Ako som už spomenul, predstavitelia spoločnosti HP si pre nás pripravili nielen úplné novinky, ktoré na trh prišli len tento mesiac, ale aj pár starších, hoci stále veľmi zaujímavých kúskov. Kto je nedočkavý, určite si rád prečíta zoznam produktov, ktoré sme si mali možnosť prezrieť naozaj zblízka. Na väčšinu z nich sa ale ešte pozrieme aj bližšie.

Konkrétne boli prítomné produkty HP Elite Dragonfly ultrabook, Pavilion Gaming notebook s procesorom AMD, štýlovka v podobe Spectre x360, nová generácia prenosných tlačiarní HP Sprocket 200, HP S430c zakrivený ultraširoký monitor, slúchadlá OMEN by HP Mindframe Prime Headset White v novej čierno-bielej farebnej kombinácii a herná stolička OMEN by HP Citadel.

HP Elite Dragonfly

Ako prvému sme pozornosť venovali notebooku HP Elite Dragonfly, ktorý so svojou váhou začínajúcou pod jedným kilogramom, tenkým šasi zo zliatiny magnézia, no pritom extrémne dlhou výdržou batérie, sadne do ruky každému milovníkovi cestovania a ľahkej príručnej batožiny. Dragonfly bol navrhnutý tak, aby bol dokonalou „vizitkou“ svojho majiteľa, čiže nie je iba ľahký, dostatočne výkonný s veľkou výdržou, vďaka precíznemu spracovaniu zaujme už na prvý pohľad. Poteší tiež bezpečnostnými funkciami a podľa slov zástupcov HP predznamenáva novú éru mobility. Za takto elegantný, výkonný a pritom ľahký notebook si ale záujemci naozaj priplatia, nakoľko jeho cena začína na sume 1 790 eur.

HP Pavilion Gaming s procesorom AMD

Zariadenie o čosi bližšie našim hráčskym srdciam (a takisto aj peňaženkám) je Pavilion Gaming 15. Ide o overený herný notebook s tenkým a ostro rezaným čiernym šasi. Po prvýkrát je však vybavený procesorom AMD Ryzen (až po Ryzen 7). Tento notebook zaujme nielen tradičných hráčov, ale vďaka svojim parametrom, ako je grafická karta až NVIDIA GeForce GTX 1660Ti Max-Q, tenké rámčeky, frekvencia displeja až 144 Hz pri rozlíšení 1080 p a spomínané výkonné procesory, svoje miesto určite nájde aj u tvorcov obsahu. Optimálny výkon pri hraní hier zabezpečí vylepšené chladenie a Pavilion Gaming 15 po novom podporuje Wi-Fi 6, vďaka čomu ponúka prenos dát rýchlosťou vyjadrenou v gigabitoch. S cenami začínajúcimi na 739 eurách poteší aj sporivejších fanúšikov, ktorí stále hľadajú postačujúci výkon.

HP Spectre x360

Nová generácia konvertibilného laptopu HP Spectre x360 13 spĺňa požiadavky na vysoký výkon a prémiový vzhľad. Spectre stále ponúka hliníkové šasi, no oproti svojmu predchodcovi je nový model o 13% ľahší (1,27 kg), ponúka dvojnásobný výkon a výdrž batérie je až 22 hodín. Ide o najmenší konvertibilný osobný počítač na svete s pomerom obrazovky k telu 90%. Notebook HP Spectre x360 sa tiež môže pochváliť mimoriadne tenkými rámčekmi displeja a cenou začínajúcou pod hranicou 1 300 eur.

HP Sprocket 200

HP Sprocket 200 je druhou generáciou vreckovej tlačiarne od HP, ktorá sa nám zapáčila už pri jej príchode. Táto generácia váži iba 172 gramov a rozmerovo ju možno prirovnať k mobilnému telefónu. Tlač fotografií je založená na technológii Zink, ktorá k zafarbeniu využíva špeciálny termo papier s tromi vrstvami. Oproti prvej verzii ponúka HP Sprocket 200 funkciu „párty mód“, ktorá umožňuje, aby sa k zariadeniu naraz pripojili až traja používatelia. Okrem toho HP Sprocket 200 zaručuje aj kvalitnejšiu a ostrejšiu tlač.

HP S430c Curved Ultrawide Monitor

Vďaka svojej obrovskej, prehnutej obrazovke s uhlopriečkou 43,4 palcov (ekvivalent dvoch 24 palcových monitorov) ponúka HP S430c úplné jedinečné zážitky. Nová technológia HP Device Bridge umožňuje úplne plynulé ovládanie dvoch počítačov súčasne. Používateľ môže prezerať, kopírovať a prenášať obsah medzi zariadeniami pomocou jednej klávesnice a myši. Podporuje nielen používanie dvoch Windows zariadení, ale aj počítače, či smart zariadenia s operačnými systémami Linux, MacOS, či Android.

Slúchadlá OMEN by HP Mindframe Prime Headset White

Príchodom prémiových herných slúchadiel Mindframe, ktoré boli predstavené počas veľtrhu Gamescom, mohli hráči zistiť, že neposkytujú iba vynikajúci audio zážitok, no ich revolučná funkcia aktívneho chladenia vďaka technológii FrostCap Technology udrží uši v pohodlí aj pri dlhom hraní, či komunikovaní. FrostCap technológia v sebe zahŕňa aj pasívne chladenie pomocou grafitového tepelného rozvádzača, ktorý využíva väčšie plochy náušníkov. Navyše, slúchadlá disponujú technológiou tlmenia ruchov z okolia, čo bude zárukou jasného a čistého prenosu hlasu. A teraz sú OMEN by HP Mindframe dostupné aj v Prime White edícii, pre všetkých hráčov a ľudí obľubujúcich svetlejšie farby už za 149 eur.

Herná stolička OMEN by HP Citadel

Na záver sme sa mohli pokochať novou hernou stoličkou OMEN by HP Citadel, vďaka ktorej si budú môcť hráči svoje zážitky vychutnať v maximálnom pohodlí. Stolička disponuje priestranným sedadlom, silným polstrovaním a dostatočne vysokým operadlom. Citadel je taktiež, ako aj jej meno napovedá, naozaj odolná (nosnosť až 136 kg) a je možné si ju prispôsobiť presne podľa hráčskych potrieb.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk