Štúdio, ktoré má na svedomí úspešnú sériu Metro plánuje expanziu na Slovensko

Štúdio, ktoré má na svedomí úspešnú sériu Metro plánuje expanziu na Slovensko

 

Dočkáme sa otvorenia slovenskej pobočky 4A Games?

Celkom určite vám netreba bližšie predstavovať štúdio 4A Games, ktoré zaslúžene ťaží z úspechu hernej série Metro. Pôvodne ukrajinské štúdio zažilo v roku 2014 relokáciu na Maltu, nakoľko ich zasiahla kríza na Ukrajine a anexia Krymu.

Po poslednom veľkom úspechu v podobe hry Metro Exodus, ktoré bolo medzi hráčmi a kritikmi prijaté pozitívne, je zdá sa čas na ďalšiu expanziu štúdia. Aktuálne padla voľba na Bratislavu a nie sú to len slová do vetra. Spoločnosť 4A Games Limited sa už stihla zapísať aj do Obchodného registra Slovenskej Republiky.

Nasledovala ponuka práce na portáli istp.sk, kde momentálne hľadajú skúsených vývojárov na pozíciu Chief Technology Officer (ponúkaný plat 8 000 eur) a Art Director (ponúkaný plat 6 000 eur). Je však otázne, ako sa to nakoniec celé vykryštalizuje a hlavne, aký druh práce sa v tejto pobočke bude realizovať.

V každom prípade je to pre náš herný biznis veľké plus, keďže na poli"AAA" hier sme míle vzdialený od ostatných krajín, kde sa hernému biznisu darí. Veríme, že aj takýmto spôsobom dokážeme udržať skúsených vývojárov doma na Slovensku.

Zdroj: startitup.sk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk