Traja dôležití vývojári Assassin’s Creed série odišli z Ubisoftu ku Google Stadia

Traja dôležití vývojári Assassin’s Creed série odišli z Ubisoftu ku Google Stadia

 

Staré známosti zabrali a štúdio sa postupne rozrastá.

V októbri tohto roka bol oznámený vznik prvého 1st party štúdia platformy Google Stadia, ktoré sa nachádza v kanadskom Montreale. Šéfkou 1st party štúdií Stadie je bývala vývojárka, producentka a šéfka Ubisoft Toronto, Jade Raymond. Tá bude dohliadať na to, aby bola platforma Google Stadia do budúcnosti zásobovaná kvalitným exkluzívnym obsahom. Na ten však potrebujete skúsených ľudí.

A práve troch takých sa Raymond podarilo získať. Zdá sa, že využila svoje skúsenosti a kamarátstva z minulosti a dotiahla do tohto štúdia troch skúsených vývojárov zo štúdia Ubisoft, ktorí pracovali hlavne na Assassin’s Creed sérii.

Prvým z nich je Sébastien Puel, ktorý sa stal riaditeľom tohto štúdia. Puel bol doteraz výkonným producentom Assassin’s Creed série a na tejto pozícii bol 10 rokov.

Druhým je Francois Pelland, ktorý sa stal šéfom produkcie first-party hier pre Google Stadia. Rovnakú pozíciu zastával aj v štúdiu Ubisoft Quebec, ktoré vytvorilo Assassin’s Creed Syndicate. Taktiež bol producentom hier Assassin’s Creed 3 a South Park: The Fractured but Whole.

Posledným je výtvarník Mathieu Leduc, ktorý sa stal novým umeleckým riaditeľom nového first-party štúdia Google Stadia. Leduc má na konte vizuál série Watch Dogs a aj prvého dielu Assassin’s Creed.

Je isté, že Google ešte so získavaním známych tvárí pre svoje nové štúdio neskončil a uvidíme, koho ďalšieho uchmatnú.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk